BIEGI

Zwycięzcy Indoor Triathlon Series Warszawa za nami. Kolejna rywalizacja w Gdyni

Indoor Triathlon Series

Sebastian Karaś oraz Agnieszka Kropiewnicka zwyciężyli w Indoor Triathlon Series w Warszawie.

W zawodach wystartowało 132 triathlonistów spragnionych rywalizacji sportowej. Kolejna szansa na udział w wyścigu, w najbliższą niedzielę w Gdyni. Ostatnim akcentem Indoor Triathlon Series będą zawody w Piasecznie zaplanowane 21 marca.

Uczestnicy startujący w Centrum Rekreacyjno-Sportowym m. st. Warszawy na Bielanach mieli do pokonania 600 metrów pływania, 15 kilometrów na rowerach i na zakończenie 3 kilometry biegu.

​Wśród mężczyzn zwyciężył Sebastian Karaś, który całą trasę pokonał w 33:52, wyprzedził Maćka Ogrodnika 35:10, a na trzecim miejscu zawody ukończył Patryk Gąsior z czasem 35:16. Najszybszą w kategorii kobiet okazała się Agnieszka Kropiewnicka, która na pokonanie całego dystansu potrzebowała dokładnie 40 minut. Na drugim miejscu uplasowała się Katarzyna Jonia z czasem 41:00. Najniższy stopień podium zajęła Aleksandra Krawczyk czas 42:04.

Indoor Triathlon Series Warszawa (fot. pras.)

– Jestem bardzo zadowolona z tego startu – powiedziała Aleksandra Krawczyk, znana też jako „TRI w kolorze blond”. – Przede wszystkim to nie jest mój docelowy dystans, do którego się przygotowuję, byłam więc bardzo ciekawa tego wyniku. Moim celem są zawody IRONMAN Gdynia, więc tzw. „pełen dystans”. Poprzednie tygodnie miałam bardzo intensywne, sporo obciążeń treningowych pod kątem liczby godzin. Udało mi się jednak złapać nieco świeżości w ostatnim tygodniu i byłam zaskoczona swoją formą na pływalni oraz podczas biegu. Udział w takich zawodach to fantastyczny pomysł, możemy je potraktować jako taką mocną jednostkę treningową, żeby porządnie się „przepalić”. Wiadomo, że nie ma teraz zbyt wielu okazji do startów, a dodatkowo duch rywalizacji pomaga w podkręceniu tempa – podkreśliła z uśmiechem na ustach Aleksandra Krawczyk.​

Zawody Indoor Triathlon Series w Warszawie, jako jeden z elementów przygotowań do startu głównego, potraktował również Michał Urbański z ParaSportowych. To wyjątkowy triathlonista z niepełnosprawnością intelektualną ze spektrum autyzmu, który trenuje, by wziąć udział w 5150 Warsaw.

​- Michał świetnie poradził sobie z taką formułą zawodów – zaznaczył Łukasz Głasek, trener ParaSportowych. – Zgubił chip na pływaniu, co wprowadziło sporo nerwowości i stracił trochę czasu, ale na etapie rowerowym nie miało już to znaczenia. Bieg był przyzwoity, ale jest to najsłabszy element Michała, nad którym będziemy intensywnie pracować w najbliższym czasie. Rywalizacja tego typu, to fantastyczna formuła, gdzie miałem możliwość stale nadzorować zawodnika – podkreślił szkoleniowiec ParaSportowych.

Już w najbliższą niedzielę będzie można sprawdzić swoją formę podczas zawodów Indoor Triathlon Series w Gdyni. Rywalizacja obędzie się 7 marca na obiektach sportowych Akademii Marynarki Wojennej. Pozostały 72 miejsca w cenie 120 zł. Indoor Triathlon Piaseczno zaplanowano zaś na 21 marca w Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji. Pozostało już tylko 38 miejsc w cenie 120 zł.

Warunkiem uczestnictwa w Indoor Triathlon Series jest posiadanie aktualnej licencji rocznej Polskiego Związku Triathlonu.

Pakiet startowy obejmuje ubezpieczenie, numer startowy, czepek, kubek ekologiczny oraz pamiątkowy medal dla każdego zawodnika, który ukończy rywalizację. Zawody odbywają się z zachowaniem reżimu sanitarnego.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button