WARSZAWA

Znęcał się nad partnerką i dwójką dzieci. Groził, że zabije. Został aresztowany

Warszawa

Trzy miesiące aresztu – taką decyzję podjął sąd w stosunku do mężczyzny podejrzanego o znęcanie się psychiczne i fizyczne nad partnerką i jej dwójką dzieci w wieku 5 i 18 lat.

Jak ustalili wolscy policjanci, 38-latek wielokrotnie wszczynał awantury, podczas których wyzywał, popychał i groził pozbawieniem życia. Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

Kilka dni temu policjanci z wydziału patrolowo-interwencyjnego z warszawskiej Woli otrzymali zgłoszenie w sprawie awantury domowej. Z informacji wynikało, że mężczyzna miał pobić swoją partnerkę. Na miejscu funkcjonariusze zastali zdenerwowaną kobietę oraz jej dzieci w wieku 5 i 18 lat. Z wstępnych ustaleń wynika, że agresywny mężczyzna wyzywał kobietę i uderzył ją w twarz. Groził jej również pozbawieniem życia. Okazało się, że 38-latek stosował przemoc wobec jej dzieci, dziewczynce wykręcał ręce, natomiast chłopca uderzał po twarzy. Takie sytuacje powtarzały się i trwały od kilku miesięcy.

W trakcie interwencji do mieszkania przyszedł 38-latek. Został on zatrzymany przez policjantów i doprowadzony do policyjnej celi.

Policjanci z wydziału dochodzeniowo-śledczego zgromadzili materiał dowodowy. Podejrzany usłyszał zarzut znęcania się fizycznego i psychicznego nad partnerką i jej dziećmi. Policjanci wspólnie z prokuratorem wystąpili z wnioskiem do sądu o zastosowanie wobec 38-latka środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd zdecydował o zastosowaniu wobec mężczyzny aresztu na trzy miesiące. Za znęcanie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci przypominają, że każdy ma prawo złożyć w komendzie, komisariacie Policji lub w prokuraturze wniosek o wszczęcie postępowania karnego wobec osoby, która krzywdzi ją lub całą rodzinę. Przemoc domowa rzadko jest incydentem jednorazowym. Jeżeli wobec sprawcy nie podejmie się natychmiastowych i stanowczych działań, przemoc się powtórzy.

Jeżeli wiesz, że osobie z twojego otoczenia dzieje się krzywda, nie czekaj! Powiadom nawet anonimowo Policję, Straż Miejską lub najbliższy Ośrodek Pomocy Społecznej. Zadzwoń! 800 120 002 to specjalny numer telefonu dla Ofiar Przemocy w Rodzinie – Niebieska Linia.
(KWP)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button