CIEKAWOSTKI

Znamy imię malutkiej tygrysicy sumatrzańskiej z Zoo Wrocław [WIDEO]

Zoo Wrocław

W maju we wrocławskim zoo urodził się jeden z najrzadszych podgatunków tygrysa na świecie – tygrys sumatrzański.

Następnie przedstawiciele ogrodu szukali imienia dla dwumiesięcznej kotki – internauci mogli głosować na Facebooku na jedną spośród czterech propozycji. Głosami ponad 3 tysięcy osób zwyciężyło imię Surya, które – w języku indonezyjskim – oznacza „słońce”.

Fani wrocławskiego zoo zgłosili ponad tysiąc propozycji imion. Były wśród nich typowo polskie imiona, mityczne i egzotyczne, głównie pochodzące z rejonu występowania gatunku w naturze. Jury, złożone z opiekunów zwierząt drapieżnych oraz przedstawiciela marketingu, mieli wybrać trzy. Jednak pomysłowość fanów sprawiła, że zdecydowali się nominować cztery propozycje: Surya, Saya, Nugah i Stella. Po przeliczeniu głosów okazało się, że największą popularnością cieszyła się pierwsza propozycja.

Wyjątkowe narodziny

Wrocławska tygrysica to pierwszy – od 8 lat – osobnik tego krytycznie zagrożonego gatunku urodzony w Polsce.

– Każdy poród nas cieszy, bo to oznacza, że zwierzęta czują się u nas dobrze. Tygrysy nie rozmnażały się we Wrocławiu od 20 lat. Teraz wreszcie się to udało pomimo, że to pierwszy poród Nuri. Odbywał się on w warunkach rodzinnych, rodzice opiekowali się młodą, co rzadko się zdarza. Obecnie potomek waży już 5 kilogramów i coraz chętniej poznaje swoje otoczenie – mówi Radosław Ratajszczak, prezes wrocławskiego zoo.

– To duży sukces hodowlany. Matka doskonale zajmuje się młodą. Od tygodnia córka zwiedza wybieg, chodzi pomiędzy bambusami, bawi się oraz uczy wszystkich zachowan tygrysów. Pod opieką matki pozostanie ok. 1,5 roku, następnie wyjedzie, gdyż gatunek ten jest objęty światowym programem hodowlanym, a poza tym tygrysy to samotniki – wyjaśnia Beata Niewęgłowska, opiekunka zwierząt drapieżnych w Zoo Wrocław.

Czytaj także – Wrocław. W ZOO urodził się tygrys sumatrzański. To najrzadszy gatunek dzikich kotów na świecie! [ZDJĘCIA][WIDEO]
(UMW)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button