KOLARSTWO

Zmiany na trasie 6 i 7 etapu Tour de Pologne. Trzech Polaków w składzie Bora-Hansgrohe

76. Tour de Pologne UCI World Tour

Decydująca część 76. Tour de Pologne UCI World Tour będzie jeszcze trudniejsza i bardziej widowiskowa.

Dzięki wprowadzonym zmianom etapy szósty i siódmy będą nieco dłuższe, a na trasie szóstego etapu znajdzie się aż jedenaście Górskich Premii pierwszej kategorii.

Losy klasyfikacji generalnej 76. Tour de Pologne UCI World Tour rozstrzygną się podczas dwóch finałowych etapów w górach. Ósmego sierpnia zostanie rozegrany etap szósty Małopolska, Zakopane o długości 161 kilometrów.

Kościelisko będzie gospodarzem mety szóstego etapu 76. Tour de Pologne UCI World Tour. Miastem startowym szóstego etapu pozostaje Zakopane. Także w Kościelisku odbędzie się ostatni etap zawodów Kinder+Sport Mini Tour de Pologne. Nieznacznie wydłużony został etap siódmy Bukovina Resort – Bukowina Tatrzańska, a także trasa Tour de Pologne Amatorów.

Szósty etap tegorocznego Tour de Pologne z Zakopanego do Kościeliska odbędzie się 8 sierpnia. Miasteczko wyścigu powstanie przy Hotelu Mercure Kasprowy Zakopane, a start etapu nastąpi na ul. Powstańców Śląskich. Następnie peleton pokona pięć 29-kilometrowych rund i po 160 kilometrach zafiniszuje w Kościelisku na ul. Nędzy-Kubińca.

– Cieszę się bardzo, że Kościelisko będzie gospodarzem mety szóstego etapu 76. Tour de Pologne UCI World Tour. Malownicza miejscowość, która nie raz gościła premie naszego wyścigu, tym razem została gospodarzem mety jednego z najtrudniejszych etapów tegorocznego Tour de Pologne. Chciałbym podziękować władzom Gminy Kościelisko za otwartość i zaangażowanie. Jestem przekonany, że będziemy świadkami wspaniałego etapu z metą w Kościelisku – powiedział Czesław Lang, Dyrektor Generalny Tour de Pologne.

– Bardzo się cieszymy, że Tour de Pologne zawita do Gminy Kościelisko i że właśnie tu będzie zlokalizowana meta jednego z najważniejszych etapów. Już od kilku lat czujemy się częścią tego wyścigu, bo kilkukrotnie w Kościelisku odbywały się premie górskie czy lotne premie. Ale wszyscy zdajemy sobie sprawę, że gościć metę górskiego etapu to wydarzenie wyjątkowe. Dla mieszkańców, bo będą mogli pochwalić się swoją piękną miejscowością przed całym światem, i dla naszych gości, bo będzie to dodatkowa atrakcja w środku wakacyjnego sezonu – powiedział Roman Krupa, Wójt Gminy Kościelisko.

Dzień później – dziewiątego sierpnia – odbędzie się ostatni, siódmy etap 76. Tour de Pologne UCI World Tour BUKOVINA Resort – Bukowina Tatrzańska o długości 147 km. Kolarze pokonają najpierw dwie duże rundy po 58 km każda, a na koniec mniejszą rundę o długości 33 kilometrów. Na trasie znajduje się w sumie pięć Górskich Premii pierwszej kategorii – dwa razy Ściana BUKOVINA i trzy razy Ściana HARNAŚ. Kolarze powalczą także na dwóch Lotnych Premiach w Szaflarach i jednej w Jurgowie (3 okrążenie). Meta etapu w Bukowinie Tatrzańskiej.

– Chcemy, aby ostatnie etapy były jeszcze bardziej dynamiczne i widowiskowe. Dlatego zmieniliśmy rundę wokół Zakopanego i mamy na trasie Pitoniówkę, Sierockie, Gubałówkę, a także Ząb. Na etapie siódmym do dwóch dużych rund dodaliśmy jeszcze jedno małe okrążenie. Dwa finałowe etapy, które rozstrzygną losy 76. Tour de Pologne UCI World Tour to prawdziwe, górskie wyzwanie dla najlepszych kolarzy świata – mówi Czesław Lang, dyrektor generalny Tour de Pologne.

76. Tour de Pologne UCI World Tour rozpocznie się 3 sierpnia w Krakowie, a zakończy 9 sierpnia w Bukowinie Tatrzańskiej. Tegoroczny wyścig nawiązuje do stulecia polskiego olimpizmu i rozgrywany jest pod hasłem „Wyścig Pokoleń”.

W związku z wydłużeniem trasy ostatniego etapu 76. Tour de Pologne UCI World Tour zmienia się godzina rozpoczęcia Tour de Pologne Amatorów. Wyścig, który odbędzie się 9 sierpnia w BUKOVINA Resort i Bukowinie Tatrzańskiej wystartuje o 07:30.

Trzech Polaków w składzie Bora-Hansgrohe na 76. Tour de Pologne

Rafał Majka, Maciej Bodnar, Paweł Poljański, a także Pascal Ackermann, Davide Formolo, Cesare Benedetti i Rudiger Selig znaleźli na wstępnej liście startowej grupy Bora-Hansgrohe na 76. Tour de Pologne UCI World Tour.

76. Tour de Pologne UCI World Tour rozpocznie się w sobotę 3 sierpnia w Krakowie, a zakończy w piątek 9 sierpnia w Bukowinie Tatrzańskiej. W ciągu siedmiu dni kolarze pokonają ponad tysiąc kilometrów. Na starcie pojawi się 18 drużyn UCI World Teams oraz cztery drużyny z dzikimi kartami. W składzie Bora-Hansgrohe znaleźli się trzej polscy kolarze – Rafał Majka, Maciej Bodnar i Paweł Poljański, a także dwaj niemieccy kolarze Pascal Ackermann i Rudiger Selig oraz dwaj Włosi Davide Formolo i Cesare Benedetti.

– Cieszę się, że Bora-Hansgrohe pojawi się na Tour de Pologne w silnym składzie z trzema polskimi kolarzami. Rafał Majka już od dawna zapowiadał swój start w naszym narodowym wyścigu. Dwa lata temu Majka zajął drugie miejsce, a w 2014 roku wygrał Tour de Pologne. Jestem przekonany, że także w tym roku dostarczy kibicom wielkich emocji, przede wszystkim w górach. Na płaskich etapach z dobrej strony będzie chciał się pokazać Pascal Ackermann. Świetny niemiecki sprinter, który w tym sezonie wygrał dwa etapy Giro d’Italia i klasyfikację punktową tego wyścigu, a przed rokiem zwyciężył na dwóch etapach Tour de Pologne – mówi Czesław Lang, Dyrektor Generalny Tour de Pologne.

– Rafał Majka będzie miał wsparcie dwóch polskich kolarzy – Pawła Poljańskiego i Macieja Bodnara, który zna smak etapowego zwycięstwa w Tour de Pologne. W 2015 roku po pamiętnej ucieczce wygrał w Nowym Sączu. Cieszę się również, że wystartuje Cesare Benedetti, który w tym sezonie ma na koncie etapowe zwycięstwo w Giro d’Italia. Polska jest mu bardzo bliska, stąd pochodzi jego żona, a on sam doskonale mówi po polsku. Nie zapominajmy również o Davide Formolo – nowym mistrzu Włoch, który w 2016 roku był czwarty w klasyfikacji generalnej Tour de Pologne – dodaje Lang.

– Tour de Pologne to wyścig, który kreuje gwiazdy. Właściwie każda edycja przynosi nam nowych bohaterów. Peter Sagan, Marcel Kittel, Daniel Martin, Fernando Gaviria, Dylan Teuns i oczywiście Rafał Majka oraz Michał Kwiatkowski – to tylko kilka przykładów kolarzy, którzy swoje pierwsze sukcesy odnieśli na polskich drogach. W tym roku mamy świetnych kolarzy biorących udział w wyścigu, ciekawą i zróżnicowaną trasę, więc możemy być pewni, że pierwszy tydzień sierpnia będzie obfitował w kolarskie emocje, a zbliżający się 76. Tour de Pologne odkryje nowe kolarskie gwiazdy – podsumowuje Czesław Lang, wicemistrz olimpijski z Moskwy z 1980 roku.
(org.)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button