POLSKA

Zmarł Krzysztof Krawczyk. Dziwny wpis Andrzeja Dudy. Rozzłościł internautów

Nie żyje legenda muzyki!

Nie żyje Krzysztof Krawczyk.

To legenda polskiej sceny muzycznej. Miał 74 lata. Był znany z przebojów „Parostatek”, „Byle było tak”, „Jak minął dzień”, „Mój przyjacielu” czy „Rysunek na szkle”. Był członkiem zespołu Trubadurzy. Zmarł 5 kwietnia.

Wokalista w sobotę opuścił szpital z powodu zachorowania na COVID-19.

Po wpisie na Twitterze prezydenta Andrzeja Dudy internet zawrzał!


Twitter Andrzeja Dudy:

„Odszedł Krzysztof Krawczyk.
Młodzi może lekceważą taką muzykę albo nawet nie znają, ale nie ma wątpliwości, że jakiś rozdział w polskiej muzyce i rozrywce się zamknął. Z pewnością był Postacią. Tacy Artyści odchodzą ale nie umierają. Żyją w swojej twórczości. RiP” (pisownia oryginalna, z błędami).

Komentarze internautów:

„Młodzi nie tylko znają, ale i kochają „taką muzykę”. Organizatorzy Juwenaliów bili się o obecność Krzysztofa Krawczyka. Studenci szaleli na punkcie tych piosenek. Jego odbiorca był międzypokoleniowy. Jak bardzo trzeba być odklejonym, pisząc takie głupoty?!” – Michał Szczerba, poseł KO.

„O tych młodych to mógł sobie Pan darować”, „Młodzi nie lekceważą takiej muzyki, bo twórczość Krzysztofa Krawczyka jest im znana. Wszyscy dzisiaj żegnamy wielopokoleniową legendę” – Krzysztof Śmiszek.

„Mówisz o tych młodych, którzy pobili rekord Guinnessa w jednoczesnym śpiewaniu „Chciałem być” Krawczyka w 2018 przed pochodem Juwenaliowym w Poznaniu? Czy o tych młodych, którzy w tym samym roku na koncercie Krawczyka na Juwenaliach pobili rekord frekwencji?”

„Sądziłem, że kondolencje trudno spier…ić. Ale wtedy przychodzi prezydent.”

„Prezydent który nie zna swoich obywateli.
Przed pandemią młodzi zrobili wielką bibę na juwenaliach podczas których występował pan Krawczyk (właśnie dla niego!)
Ale co tam, lepiej poniżyć całkowicie swoich obywateli.”

„Tym żenującym wpisem zdeprecjonował Pan zmarłego artystę i młodych ludzi. Lepiej było milczeć. K. Krawczyk to legenda i osobowość, przejdzie do historii polskiej muzyki. A Pan, no cóż…”

„Duda przejdzie do historii wyłącznie jako najgorszy prezydent tego kraju. Trudno wyobrazić sobie, że ktoś jeszcze gorszy mógłby pełnić tę zaszczytną funkcję.”

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button