CIEKAWOSTKI

Zgrupowanie Miss Polski 2018. Finalistki konkursu piękności w Małopolsce [ZDJĘCIA]

Miss Polski 2018

Finalistki do tytułu Miss Polski 2018 w deszczu i z uśmiechem podróżują po Małopolsce.

2 października odwiedziły Ojcowski Park Narodowy, gdzie miały okazję spróbować jak smakuje Pstrąg Ojcowski.
Wspólna biesiada odbyła się w towarzystwie panującej nam Kamili Świerc – Miss Polski 2017.

Razem mają 613 lat i prawie 5 kilometrów „długości”. Dziennie wypijały prawie sto butelek jogurtu i ponad 60 litrów wody mineralnej. Kto to taki? Finalistki wyborów Miss Polski 2018, najbardziej prestiżowego konkursu piękności w kraju.

W ścisłym finale, który odbędzie się 9 grudnia w Krynicy Zdroju, zobaczymy 28 najpiękniejszych Polek z niemal wszystkich zakątków Polski.

Reprezentują między innymi: Pomorze, Podlasie, Śląsk, Opolszczyznę, Mazowsze, Podkarpacie, Lubelszczyznę, Małopolskę, Ziemię Świętokrzyską, Kujawsko-Pomorską i Warmińsko-Mazurską. Jest też przedstawicielka Polonii Brytyjskiej.

Są wśród nich studentki uniwersytetów medycznych, przyrodniczych, AWF czy Politechniki, są właścicielki prywatnych biznesów, prezenterki telewizyjne, pielęgniarki, kelnerki, kosmetyczki i stewardessy. Czasami piszą wiersze, opowiadania i teksty piosenek, grają na wiolonczeli czy fortepianie, ale kiedy trzeba – potrafią pomóc przy naprawie traktora.

Uprawiają przeróżne sporty, od akrobatyki sportowej i powietrznej, poprzez tenis, pływanie, nurkowanie, siatkówkę, boks a na karate Shotokan kończąc (mamy wicemistrzynię Europy w tej konkurencji). Są instruktorkami jazdy konnej, jogi, w większości tańczą taniec towarzyski a czasami taniec ludowy.

Różnie planują swoją przyszłość. Niektóre marzą o zaprojektowanej przez siebie kolekcji torebek, inne po prostu o szczęśliwej rodzinie. Niektóre chcą zrobić doktorat i pracować na uczelni, inne zostać radcami prawnymi, zdobyć uprawnienia tłumacza dyplomatycznego, rzeczoznawcy majątkowego lub licencję pilota a jeszcze inne… założyć hodowlę ślimaków 🙂
Różnią się niemal wszystkim: kolorem włosów, wzrostem, temperamentem, zainteresowaniami i podejściem do życia. Ale wszystkie łączy jedno – marzą, żeby nałożyć koronę Miss Polski.
Ich zmagania będziemy mogli śledzić już w grudniu na antenach Polsatu, zanim to jednak nastąpi, spotkają się na pierwszym z cyklu przedfinałowych zgrupowań w Racławicach.
(org.)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button