ŚWIAT

Zbrodnia wojenna w Strefie Gazy. Żydzi zamordowali wolontariuszy. Skandaliczne słowa ambasadora Izraela w Polsce

Terrorystyczne państwo Izrael

– Skrajna prawica i lewica w Polsce oskarżają Izrael o umyślne morderstwo we wczorajszym ataku, w skutek którego śmierć ponieśli członkowie organizacji humanitarnej, w tym obywatel Polski.

Wicemarszałek Sejmu i lider Konfederacji Krzysztof Bosak twierdzi, że Izrael popełnia „zbrodnie wojenne” i terroryzuje organizacje humanitarne, aby zagłodzić Palestyńczyków. To ten sam Bosak, który do dziś nie zgodził się potępić masakry dokonanej przez Hamas 7 października i którego partyjny kolega, prawicowy ekstremista, zgasił gaśnicą chanukową menorę, którą zapaliliśmy w parlamencie w Warszawie. Wniosek: antysemici zawsze pozostaną antysemitami, a Izrael pozostanie demokratycznym Państwem Żydowskim, które walczy o swoje prawo do istnienia. Również dla dobra całego świata zachodniego – napisał te skandaliczne słowa ambasador Izraela w Polsce Yacov Livne.

Czarzasty do ambasadora Izraela w Polsce: Za błędy trzeba przepraszać

„Pragnę zwrócić się do ambasadora Izraela w Polsce. Słuchaliśmy Pana wystąpień, które opowiadały o tym co się zdarzyło i kto zginął w trakcie ataku wojsk izraelskich, podczas którego zginęli wolontariusze.

W imieniu swoim, jak i polskiej Lewicy chciałem Panu powiedzieć: to co Pan wczoraj zaprezentował było wyjątkowo aroganckie. Jest Pan jedynym mi znanym politykiem izraelskim, który doprowadzi, o ile nie zmieni Pan linii swojego postępowania, do wzrostu nastrojów antyżydowskich. To nie jest dobry pomysł. Za błędy trzeba przepraszać i je naprawiać. Należy mieć w sobie dużo dystansu i skruchy. Mogą się zdarzyć różne, rzeczy, ale jak mają miejsce tego typu wydarzenia, to trzeba mieć do nich rozsądny i zdystansowany stosunek, a nie oskarżać Polki i Polaków o antysemityzm w tej sprawie. Wywołuje Pan nastroje antyżydowskie, przestrzegam Pana w sposób bardzo przyjazny, niech Pan tego nie robi.


Życzę dobrze Pana narodowi, w związku z czym proszę Pana w tych trudnych czasach o bardziej rozsądne wypowiedzi” – powiedział Włodzimierz Czarzasty, wicemarszałek Sejmu.


Rzecznik NSC i doradca prezydenta USA John Kirby: „Nie ma dowodów na to, że Izrael celowo uderzył i zabił pracowników organizacji humanitarnych WCK w Gazie.

Kirby dodaje, że jak dotąd Stany Zjednoczone nie stwierdziły żadnych przypadków, w których Izrael naruszyłby międzynarodowe prawo humanitarne w swojej wojnie z Hamasem.”

Jest to ewidentne kłamstwo!

„Panie premierze Netanjahu, panie ambasadorze Liwne, zdecydowana większość Polaków okazała pełną solidarność z Izraelem po ataku Hamasu. Dzisiaj poddajecie tę solidarność naprawdę ciężkiej próbie. Tragiczny atak na wolontariuszy i wasza reakcja budzą zrozumiałą złość” – napisał premier Tusk.


– Ale reakcja na co? Ciężko to wypowiedzieć, że zbrodnicze państwo Izrael z premedytacja zamordowało ludzi z konwoju humanitarnego, w tym Polaka, którzy nieśli pomoc ludziom głodującym? – jeden z komentarzy Internautów.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button