POLSKA

Zamość. Nowe nagranie w sprawie podpalacza. 10 tysięcy zł nagrody

Minister Zdrowia Pan Adam Niedzielski przewidział nagrodę w wysokości 10 tysięcy złotych

Publikujemy nowe nagranie z monitoringu pokazujące sprawcę w momencie podpalenia budynku zamojskiego sanepidu.

Sprawca w momencie podpalenia budynku zamojskiego sanepidu (fot. policja)

Pod numerem telefonu 575 688 507 przez całą dobę można przekazywać informację na temat mężczyzny. Dla osoby, która przyczyni się do ustalenia podpalacza Minister Zdrowia przeznaczył nagrodę w wysokości 10 tysięcy zł. Informację można przekazać anonimowo.

Do przestępstwa doszło 2 sierpnia w nocy w Zamościu. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że nieznany mężczyzna około godziny 1 w nocy przyjechał rowerem pod mobilny punkt szczepień mieszczący się na Rynku Solnym i podłożył tam ogień.

Po otrzymanym zgłoszeniu o pożarze punktu szczepień, policjanci zamojskiej komendy w trakcie penetracji miasta za sprawcą podpalenia, zauważyli również ogień wydobywający się z budynku sanepidu przy ul. Peowiaków.

Na miejscu obu pożarów interweniowali strażacy. W wyniku pożaru, nikt nie odniósł obrażeń.


Nagranie z monitoringu przedstawia nieznanego mężczyznę, który około godziny pierwszej w nocy przyjechał rowerem pod mobilny punkt szczepień mieszczący się na Rynku Solnym w Zamościu. Sprawca opiera rower o budynek, rozgląda się czy nikt go nie widzi. Kilka sekund później mężczyzna bierze pojemnik, który wcześniej miał przymocowany do bagażnika roweru i idzie do okna mobilnego punktu szczepień. Kolejne sekundy nagrania pokazują jak podpalacz rozlewa zawartość po oknie i elewacji. Mężczyzna zaczyna bić szybę w oknie i resztę zawartości cieczy łatwo palnej wylewa wewnątrz obiektu. W kolejnych sekundach monitoringu widzimy jak poszukiwany przez policję mężczyzna lewą ręką przy pomocy zapalniczki podpala rozlaną przez siebie ciecz. Mobilny punkt szczepień staje w płomieniach.

Nad ustaleniem i zatrzymaniem sprawcy podpalenia mobilnego punktu szczepień i budynku zamojskiego sanepidu intensywnie pracuje specjalna grupa śledcza. Policjanci weryfikują każdą informację, która mogłaby przyczynić się do ustalenia danych osoby zarejestrowanej przez kamery monitoringu.

Dla osób, które rozpoznają zarejestrowanego na publikowanym monitoringu mężczyznę lub też posiadają istotną wiedzę na temat przestępstwa uruchomiono specjalną całodobową linię telefoniczną. Informacje policjantom można przekazać dzwoniąc na numer 575 688 507. Rozmówca może pozostać anonimowy. Dla osoby, która przyczyni się do ustalenia sprawcy przestępstwa Minister Zdrowia Pan Adam Niedzielski przewidział nagrodę w wysokości 10 tysięcy złotych.

Sprawca w momencie podpalenia budynku zamojskiego sanepidu (fot. policja)

Publikujemy nagranie z monitoringu w momencie podpalenia budynku zamojskiego sanepidu. Przypominamy, że do zdarzenia doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek w Zamościu.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button