TRÓJMIASTO

Zamknęła dwójkę małych dzieci w mieszkaniu i poszła na piwo. Strażacy weszli przez okno

Pomorskie

Policjanci interweniowali w jednym z mieszkań w centrum Chojnic (woj. pomorskie).

W domu przebywało dwóch małych chłopców, 4 i 7-latek. Okazało się, że matka pozostawiła je bez opieki, więc dzieci wołały o pomoc do sąsiadów, którzy natychmiast zareagowali. Funkcjonariusze przekazali je do placówki opiekuńczej.

28-letnia kobieta wróciła do mieszkania następnego dnia. Za narażenie na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia przez osobę, na której ciąży obowiązek opieki grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

22 września chwilę po 20 do policjantów z Chojnic wpłynęło zawiadomienie od zaniepokojonych sąsiadów, że w jednym z mieszkań przebywa dwóch małych chłopców, którzy wołają o pomoc. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci.

Jak okazało się dwóch chłopców, było zamkniętych w domu. Dzieci nie miały klucza do drzwi. Policjanci na miejsce wezwali straż pożarną, aby jeszcze bardziej nie stresować dzieci wyważeniem drzwi, podjęli decyzję o wydostaniu chłopców przez okno.

W czasie, gdy policjantka rozmawiała z dziećmi przez zamknięte drzwi, policjant ze strażakiem przy pomocy podnośnika koszowego otworzyli okno i weszli do mieszkania. Chłopcy, 4 i 7-latek zostali przekazani pod opiekę załogi karetki pogotowia ratunkowego. Maluchy powiedziały policjantom, że mama wyszła z domu wczoraj wieczorem i nie powiedziała kiedy wróci. Po przeprowadzonym badaniu dzieci zostały przekazane pod opiekę placówki opiekuńczej.

Dzięki czujności sąsiadów, na szczęście dzieciom nic się nie stało.

Następnego dnia, dzielnicowy namierzył ich matkę. Kobieta oświadczyła, że z mieszkania wyszła wczoraj około 16, poszła na piwo do znajomego, gdzie przysnęła. Około 3 w nocy obudziła się i dowiedziała się od koleżanki, że jej dzieci zabrały służby, przez co obawiała się wrócić do domu.

Za narażenie na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia przez osobę, na której ciąży obowiązek opieki grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button