LUBLIN

Żabia Wola. Kierowca potrącił 14-latkę. Został aresztowany

Lubelskie

Na 3 miesiące do tymczasowego aresztu trafił 48-latek.

Mężczyzna w Żabiej Woli potrącił na przejściu dla pieszych przy szkole 14-latkę i uciekł z miejsca zdarzenia. Dziewczynka doznała poważnych obrażeń ciała. 48-latek nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Grozi mu kara do 12 lat więzienia.

Do wypadku doszło w ostatni piątek (16.12.2022) w Żabiej Woli (woj. lubelskie). Jak wynika, ze zgromadzonych w sprawie materiałów 14-latka została potrącona przez kierującego busem marki Nissan na przejściu dla pieszych przy szkole. W wyniku uderzenia została odrzucona na przeciwległy pas ruchu, gdzie na leżącą na jezdni pieszą najechał samochód osobowy marki Ford. Po zdarzeniu kierowca busa uciekł. 14-latka w wyniku wypadku doznała ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

Nad zatrzymaniem sprawcy od samego początku pracowali policjanci z komendy miejskiej i lubelskich komisariatów. W trakcie czynności policjanci przeprowadzili oględziny, zebrali dowody oraz zabezpieczyli monitoringi. Na podstawie informacji funkcjonariuszy, już w sobotę wieczorem zatrzymano sprawcę oraz odnaleziono pojazd biorący udział w wypadku. Jak się okazało, za kierownicą busa siedział 48-letni mieszkaniec powiatu lubelskiego. Mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

48-latek wczoraj w prokuraturze usłyszał zarzuty spowodowania wypadku drogowego, w którym osoba doznała ciężkiego uszczerbku na zdrowiu oraz ucieczki z miejsca zdarzenia.

20 grudnia na wniosek śledczych sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu na okres 3 miesięcy. Mężczyźnie grozi kara do 12 lat więzienia.

22 grudnia. Stan zdrowia nastolatki wciąż jest bardzo ciężki.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button