POZOSTAŁE

You Can Dance – Nowa Generacja. 16 najlepszych dziecięcych tancerzy

Taneczne show

Już 10 października 16 najbardziej uzdolnionych dzieci po raz pierwszy zatańczy na wyjątkowej scenie „You Can Dance – Nowa Generacja”.

Poznajcie roztańczonych uczestników i zasady odcinków studyjnych.

Po wielu tygodniach tanecznych zmagań Klaudia Antos, Michał Misha Kostrzewski i Agustin Egurrola wyłonili 16 najbardziej uzdolnionych uczestników rodzinnego programu, który widzowie mogą oglądać w każdą niedzielę o 17:15 w TVP1. W dzisiejszym odcinku dzieci po raz pierwszy zaprezentują swoje umiejętności na spektakularnej scenie „You Can Dance – Nowa Generacja”.

Wraz ze startem ostatniego etapu przed wielkim finałem ruszy głosowanie SMS, w którym będą mogli wziąć udział widzowie. To właśnie ich głosy wyłonią tych, którzy przejdą do kolejnego odcinka. Spośród sześciorga dzieci z najmniejszą liczbą głosów jury programu wybierze dwoje, które opuszczą program. Głosowanie widzów będzie trwało od startu programu aż do piątku.

Już dziś taneczny talent zaprezentują:

Filip Aronowski, 13 lat, Żyrardów 

Jego przygoda z tańcem zaczęła się 5 lat temu. Najlepiej czuje się w hip hopie, housie i krumpie. Choć jest turniejowym nowicjuszem, zdobył już złoto i srebro. Poza tańcem Filip uwielbia koszykówka. Jego drużyna zdobyła 4. miejsce na Mistrzostwach Polski do lat 13.

Adam Sochacki, 13 lat, Międzyrzecz

Miłością do tańca zaraziła go starsza siostra, dzięki której zapisał się do zespołu tanecznego w wieku 7 lat. Specjalizuje się w tańcu współczesnym i nowoczesnym, szczególnie w efektownych wyskokach i szpagatach. Swoje umiejętności prezentował na różnego rodzaju konkursach i festiwalach zarówno w Polsce, jak i poza jej granicami. W przyszłości chce zostać aktorem i tancerzem, w czym z pewnością pomogą mu jego wrażliwa dusza i duże poczucie humoru.

Kamil Maluga (fot. materiały prasowe/TVP)

Kamil Maluga, 13 lat, Grodzisk Mazowiecki

Swoją przygodę z tańcem rozpoczął w wieku 5 lat gdy w przedszkolu, do którego uczęszczał, zostały zorganizowane zajęcia taneczne. Kamil postanowił zapisać się do profesjonalnej szkoły tańca i od tamtej pory kontynuuje pełną emocji taneczną podróż. Wszechstronnie uzdolniony, specjalizuje się w hip-hopie i disco dance, dzięki którym może wyładować drzemiące w nim pokłady energii. W życiu skupia się wyłącznie na tańcu, z którym wiąże swoją przyszłość.

Mila Kiwińska, 12 lat, Wrocław 

Tańczy od czterech lat. Swoją przygodę z tańcem rozpoczęła od zajęć z gimnastyki. Specjalizuje się w jazzie, modern i balecie. Uczęszcza na zajęcia do szkoły baletowej. Jej taneczną idolką jest Natalia Osipova. W przyszłości chciałaby zostać tancerką, baleriną lub biologiem morskim. Uwielbia nurkować.

Milena Zdzuj, 13 lat, Prószków 

Tańczy od 6. roku życia. Ulubione style taneczne to jazz, modern, balet oraz pole dance. Kilkukrotne zdobyła Mistrzostwo i Wicemistrzostwo Polski w stylu modern i jazz w kategoriach – solo, duet, formacja i mini formacja. Na swoim koncie ma również kilkukrotne Mistrzostwo Polski w stylu pole dance. Póz tańcem kocha tenis oraz interesuje się modą i makijażem.

Natan Grzybowski, 12 lat, Rypin 

Przygodę z tańcem rozpoczął w wieku 5 lat. Jego pierwsze wspomnienie taneczne wiąże się z  „Jeziorem Łabędzim” Piotra Czajkowskiego, który oglądał w telewizji razem z siostrą . Ma na koncie ma wiele wysokich osiągnięć m.in. Mistrzostwo Polski w jazzie oraz Mistrzostwo Świata w jazzie. Chętnie bierze udział w warsztatach, podczas których uczy się innych stylów tanecznych. Jego tajna broń to uśmiech, którym zaraża innych.

Tymek Sobczyk, 14 lat, Nowa Wieś

Tańczy od 5 lat. Do przygody tanecznej zachęciła go koleżanka. Jazz i modern to jego ulubione style. Jest mistrzem Polski, Europy i Świata w tańcu jazzowym w kategorii Jazz Dance Juniors. Uwielbia modę. Sam przerabia swoje ubrania – farbuje, obcina i przeszywa. W przyszłości chciałby zostać tancerzem i projektantem.

Ula Cempa, 11 lat, Kielno

Tańczy odkąd pamięta, ale profesjonalnie uczy się od lutego tego roku. Uwielbia jazz i musical, a w przyszłości chciałaby występować w teatrze muzycznym. Nie wie co to nuda, bo ma 4 rodzeństwa. Gra na akordeonie i gitarze. Uwielbia śpiewać, żeglować i należy do harcerstwa, ale to taniec skradł jej serce.

Vanessa Kujawiak, 11 lat, Kalisz 

Na pierwsze zajęcia poszła w wieku 5 lat. Specjalizuje się w hip hopie i poppingu, ale dobrze czuje się również w dancehallu. Choć trenuje 6 razy w tygodniu, to najchętniej w ogóle by nie opuszczała sali treningowej. Regularnie jeździ na turnieje, z których zazwyczaj przywozi złoto lub srebro. Jej marzeniem jest otworzyć własną szkołę tańca z fundacją, która będzie wspierać dzieci w rozwijaniu ich talentu.

Wiktoria Wiśniewska (fot. materiały prasowe/TVP)

Wiktoria Wiśniewska, 9 lat, Józefosław 

Najmłodsza uczestniczka „You Can Dance – Nowa Generacja”. Tańczy od 4 lat. Uwielbia hip hop i disco dance. Mimo młodego wieku ma na swoim koncie sporo osiągnięć, m.in. Mistrzostwo Świata na IDF w kategorii Hip Hop Solo Female Mini oraz 3. miejsce w kategorii Disco Slow Mini, Mistrzostwo Polski 2019 w Disco Dance Duet. Uwielbia pływać i rysować. W przyszłości chciałaby zostać tancerką i malarką.

Amelia Otremba (fot. materiały prasowe/TVP)

Amelia Otremba, 12 lat, Rybnik 

Tańczy od trzeciego roku życia. Specjalizuje się w jazzie, modern i balecie. Na swoim koncie ma bardzo dużo osiągnięć, do których można zaliczyć m.in. Mistrzostwo Polski w jazzie, Wicemistrzostwo Polski w modern, Mistrzostwo Polski w balet junior. Posiada własną salę gimnastyczną w rodzinnym domu, w której ćwiczyć niemal codziennie .W przyszłości chce być najlepszą tancerką na świecie.

Jakub Rzepecki, 12 lat, Kozy

Pierwsze taneczne kroki stawiał już jako mały chłopiec, kiedy zafascynowany hip-hopowymi ruchami swoich kuzynów, postanowił zapisać się na zajęcia z breakdance’u. Po czasie zmienił jednak swoją taneczną ścieżkę i od roku trenuje taniec współczesny, w którym zdecydowanie czuje się najlepiej. W tańcu najbardziej lubi prostotę, z jaką można wyrażać nawet najtrudniejsze emocje. Interesuje się piłką nożną i jazdą na hulajnodze.

Karolina Olszewska, 12 lat, Dębica

Karierę taneczną rozpoczęła mając zaledwie 3 lata, zainspirowana bajką „Angelina. Primabalerina”. Specjalizuje się w różnych formach tańca jazzowego, modern dance, contemporary oraz show dance. Jest wielokrotną solową złotą medalistką Mistrzostw Polski federacji IDO i WADF. Ma również solowe złote medale na Mistrzostwach Świata federacji WADF, tytuł solowej Mistrzyni Europy (Petersburg) oraz wiele innych. Interesuje się japońskim anime, a w wolnych chwilach samodzielnie projektuje i maluje swoje koszulki.

Michał Nowicki (fot. materiały prasowe/TVP)

Michał Nowicki, 12 lat, Wrocław 

Tańczy od 6. roku życia. Na początku tanecznej drogi wstydził się, że tańczy, ponieważ bał się opinii kolegów. Obecnie wszyscy bardzo go wspierają. Specjalizuje się w hip hopie. Jego idolami tanecznymi są Artur Golec oraz Michał Kalcowski. Oprócz tańca uwielbia pływać, słuchać muzyki oraz grać w gry.

Mikołaj Puścian, 12 lat, Warszawa

W wieku 4 lat mama zaprowadziła go na zajęcia pokazowe do szkoły tańca i już nie chciał z niej wychodzić. Dziś mija 8 lat odkąd cztery razy w tygodniu trenuje hip hop, w którym czuje się najlepiej. Najbardziej dumny jest ze zdobytego I miejsca na turnieju w Raszynie (World Dance Week) w kategorii Solo, ponieważ formacją zazwyczaj zajmują podium, np. 3 miejsce podczas KM IDO 2021. Kiedyś trenował judo, ale musiał zdecydować się na jedną dyscyplinę i wybrał taniec.

Natalia Urbańska, 11 lat, Barczewo

Pierwsze kroki taneczne postawiła w sali baletowej, jednak przez swój szalony temperament szybko zmieniła puenty na sportowe buty i w wieku 7 lat wkroczyła w świat hip hopu. Najlepiej czuje się w energicznych tańcach – uwielbia freestyle i dancehall. Brała udział w około 30 turniejach i wielokrotnie stanęła na podium. Konie to jej druga miłość, dlatego jeśli nie tańczy, to ukrywa się w stadninie koni. W przyszłości chciałaby zostać tancerką i występować na największych, światowych scenach oraz weterynarzem, by ratować zwierzęta.

Podczas pierwszego odcinka studyjnego zobaczymy osiem występów w duecie do największych przebojów muzycznych. Wszyscy uczestnicy zatańczą także podczas muzycznego występu Roksany Węgiel, która wspólnie z Idą Nowakowską prowadzi „You Can Dance – Nowa Generacja”.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button