TENIS

Wystartował kolejny tenisowy turniej. Deszczowa inauguracja w Szczecinie

LOTOS PZT Polish Tour

Niespełna 24 godziny po zakończeniu turnieju w Gdańsku, cykl PZT Polish Tour wystartował na kortach tenisowych przy al. Wojska Polskiego 127 w Szczecinie.

Jest to obiekt, na którym we wrześniu rozgrywane są spotkania najlepszego challengera świata – Szczecin Open. Na szczecińskich kortach obejrzeć mogliśmy występy m.in. Katarzyny Piter, Anastazji Szoszyny, Daniela Michalskiego, czy Kacpra Żuka.

Ze względu na niesprzyjające warunki pogodowe mecze rozpoczęły się z lekkim opóźnieniem. Punktualnie o godzinie 10:00 na kortach pojawili się tenisiści.

Wśród panów poznaliśmy komplet ćwierćfinalistów. Miejsce w najlepszej ósemce zawodów bez większych problemów zapewnił sobie triumfator turnieju z Gdańska – Kacper Żuk, który w dwóch setach pokonał Yanna Wójcika.

– Przez większość meczu miałem kontrolę nad spotkaniem, ale trzeba powiedzieć, iż Yann zagrał dziś na tyle dobrze, że w pewnym momencie myślami byłem już w trzecim secie. Niemniej jednak, mocny mental sprawił, że przetrzymałem kryzys i udało mi się wygrać. Wsiadając wczoraj do auta czułem, że zaczynają mnie łapać skurcze i aż do pierwszej w nocy pracowaliśmy z fizjoterapeutą, aby postawić mnie na nogi – powiedział zawodnik z Nowego Dworu Mazowieckiego.

Oprócz Żuka w ćwierćfinale zobaczymy także Macieja Rajskiego, Jana Zielińskiego, Filipa Kolasińskiego, Pawła Ciasia, Daniela Michalskiego i Piotra Gryńkowskiego. Dość niespodziewanie, ze szczecińskim turniejem pożegnał się Michał Dembek. Zawodnik z Warszawy przegrał spotkanie z Kamilem Gajewskim, który do drugiej rundy awansował po kreczu Karola Drzewieckiego.

W rywalizacji pań, zgodnie z planem swoje spotkania wygrały Katarzyna Piter, Anastazja Szoszyna i Stefania Rogozińska-Dzik. Dzięki rozstawieniu w turnieju, do awansu do ćwierćfinału każda z nich potrzebowała jednej wygranej. Bardzo dobrze zaprezentowała się dzisiaj Paula Kania, która po ponad 3-godzinnym pojedynku wyeliminowała rozstawioną z numerem czwartym Weronikę Falkowską 7:5, 2:6, 6:3.

– Ogólnie trudno się gra dzisiaj w Szczecinie. Piłki są ciężkie, a korty są bardzo wolne. Bolą mnie niektóre części cała, ale najbardziej zadowolona jestem z tego, że moje ramię wytrzymało trudy dzisiejszego meczu i dałam radę wygrać – powiedziała po zwycięskim spotkaniu Kania.

W najlepszej ósemce znalazło się jeszcze miejsce dla Martyny Kubki, Joanny Zawadzkiej, Aleksandry Jeleń i Zuzanny Kubachy.

W poniedziałek, oprócz ćwierćfinalistów gry pojedynczej zobaczymy w akcji również pary deblowe.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button