POLSKA

Wyrzucił psa z 9 piętra wieżowca w Legnicy. Został aresztowany

Kilkakrotnie uderzając w głowę młotkiem zabił własnego psa

W miniony poniedziałek funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Legnicy zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o wyrzucenie psa z 9 piętra wieżowca w Legnicy.

Sprawcą tego czynu okazał się jeden z zatrzymanych, 25-letni mieszkaniec Legnicy, który nie był właścicielem zwierzęcia. Mężczyzna usłyszał już zarzut znęcania się nad zwierzęciem ze szczególnym okrucieństwem. Sąd Rejonowy w Legnicy na wniosek Prokuratury Rejonowej w Legnicy i Komendy Miejskiej Policji w Legnicy tymczasowo aresztował mężczyznę na okres 2 miesięcy. Za popełnione przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W poniedziałek, 27 stycznia br. po godzinie 9:00 Komenda Miejska Policji w Legnicy została powiadomiona o tym, że ktoś wyrzucił psa z 9 piętra wieżowca na ulicy Przybosia w Legnicy. Na miejsce natychmiast udali się policjanci z legnickiej Komendy, którzy zatrzymali dwóch mężczyzn do tej sprawy.

W toku wykonywanych czynności, sprawcą okazał się jeden z zatrzymanych, 25-letni mieszkaniec Legnicy, który nie był właścicielem zwierzęcia. W mieszkaniu brał udział w libacji alkoholowej. Tłumaczył się tym, że pies go zdenerwował, więc postanowił wyrzucić go przez okno.

Mężczyzna usłyszał już zarzut znęcania się nad zwierzęciem ze szczególnym okrucieństwem za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Sąd Rejonowy w Legnicy na wniosek Prokuratury Rejonowej w Legnicy i Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu Komendy Miejskiej Policji w Legnicy zastosował wobec mężczyzny tymczasowy areszt na okres 2 miesięcy.

Areszt dla mężczyzny podejrzanego o zabicie psa

Lubańscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który kilkakrotnie uderzając w głowę młotkiem zabił własnego psa. Wobec sprawcy sąd na wniosek prokuratora zastosował tymczasowy areszt. Mężczyzna odpowie za zabicie zwierzęcia ze szczególnym okrucieństwem za co grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

W czwartek 23 stycznia br. dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu został powiadomiony, że jeden z mieszkańców gminy Lubań, prawdopodobnie zabił swojego psa. Na wskazane miejsce został wysłany policyjny patrol. Funkcjonariusze w miejscu zamieszkania zastali 65-letniego mężczyznę. Na posesji ujawniony został wózek dwukołowy, w którym znajdowało się przykryte słomą oraz odchodami truchło psa.

W toku dalszych czynności policjanci na terenie posesji znaleźli min. młotek oraz łopatę ze świeżymi śladami krwi.

Jak ustalono sprawca posiadał jeszcze innego psa, który został mu odebrany i przekazany odpowiednim służbom.

Policjanci zatrzymali podejrzanego i przekazali do dyspozycji prokuratora rejonowego, który to wystąpił z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie podejrzanego. Sąd Rejonowy w Lubaniu przychylił się do wniosku prokuratury i zastosował wobec sprawcy tymczasowy areszt na okres 2 miesięcy. Zastosowanie tymczasowego aresztowania ma na celu zabezpieczenia prawidłowego toku dalszego postępowania i jest uzasadnione gdyż w tym przypadku oskarżonemu grozi surowa kara. Za znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem nad zwierzęciem osobie może grozić kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.
(KWP)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button