POLSKA

Wszystkich Świętych. Wypadki na polskich drogach. Podsumowanie

1 listopada

Za nami obchody „Wszystkich Świętych”.

Policjanci koncentrowali swoją uwagę głównie w okolicach cmentarzy.

Policjanci kierowali ruchem, zwracali uwagę na to jak piesi poruszają się po drogach i w jaki sposób oraz gdzie przechodzili.

1 listopada w całej Polsce doszło do 38 wypadków drogowych. W nich zginęły dwie osoby a 46 zostało rannych.

Policjanci zatrzymali 266 kierowców pod wpływem alkoholu.

Akcja Wszystkich Świętych potrwa do końca 2 listopada.

W okolicach cmentarzy pracuje ok. 5 tysięcy funkcjonariuszy drogówki.

Zabrała pieniądze z kasetki harcerzy, którzy sprzedawali znicze pod cmentarzem

Wczoraj żoliborscy policjanci na terenie cmentarza powązkowskiego zatrzymali obywatelkę Rumunii, która chwilę wcześniej zabrała pieniądze z kasetki. Kasetka należała do harcerzy, którzy ze sprzedaży zniczy chcieli opłacić letni obóz harcerski. 38-latka trafiła do policyjnego aresztu. Jeszcze dziś usłyszy zarzuty za kradzież pieniędzy. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W dniu Wszystkich Świętych, około południa, do policjantów pełniących służbę pod cmentarzem powązkowskim podbiegli harcerze, którzy poinformowali mundurowych, że z kasetki, w której trzymali pieniądze, nieznana im kobieta wyciągnęła około 1500 złotych. Z relacji pokrzywdzonych wynikało, że do stoiska podeszła kobieta aby kupić 3 znicze o wartości 12 złotych. Kobieta dała harcerzom 200 złotych, harcerze włożyli banknot do kasetki i zaczęli wydawać resztę, wówczas kobieta stwierdziła, że jednak zapłaci mniejszym nominałem i sama sięgnęła do kasetki, aby odebrać sobie banknot dwustuzłotowy. Wyciągając swój banknot, zabrała również inne banknoty.

Na szczęście zareagowało małżeństwo, które znajdowało się nieopodal, więc część pieniędzy udało się odzyskać. Harcerze w tym czasie powiadomili policję.

Funkcjonariusze z Żoliborza na podstawie rysopisu podanego przez świadków zdarzenia, bardzo szybko, na terenie Starych Powązek, zauważyli kobietę odpowiadającą rysopisowi i zatrzymali ją. Obywatelka Rumunii została osadzona w policyjnym areszcie.

Pieniądze ze sprzedaży zniczów harcerze chcieli przeznaczyć na opłacenie harcerskiego obozu letniego.

Dziś będą wykonywane kolejne czynności z zatrzymaną kobieta. Prawdopodobnie jeszcze dziś usłyszy zarzuty za kradzież pieniędzy. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Czynności w powyższej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa Żoliborz.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button