MUZYKAPOZOSTAŁE

Wrocław. 40-lecie legendy polskiego rocka. Krasnal Mała Lady Punk

Dookoła muzyki

Wrocław pamięta o Lady Pank.

Z okazji 40-lecia legendy polskiego rocka, w miejscu kultowego Jazz Klubu Rura, odsłonięto krasnala Mała Lady Punk. Poznaj historię gwiazdy rocka Lady Pank i ich mega hitu.

Wrocławskie krasnale – Mała Lady Punk zespołu Lady Pank

Ulica Łazienna i Jazz Klubu Rura to historia Wrocławia lat 80. Legendarny klub muzycznym to niezapomniana atmosfera i koncerty gigantów polskiego rocka. Czasy się zmieniły, klubu już nie ma, ale wspomnienia pozostały. Z okazji 40-lecia zespołu Lady Pank, na Łaziennej odsłonięto nowego wrocławskiego krasnala – Mała Lady Punk. Dla liderów zespołu: Jana Borysewicza i Jan Panasewicza to była wzruszająca chwila.

– Najbardziej mnie cieszy, że zespół istnieje i gra nam się świetnie. A to miejsce jest dla mnie wyjątkowe. Doskonale pamiętam klub Rura, poznałem tutaj znakomitych muzyków. A Wrocław z tamtych czasów to słynny Pałacyk, Rura i inne klubu muzyczne. Wszystko razem było tak twórcze, że nie wyobrażałem sobie, by nie założyć zespołu – Jan Borysewicz, Lady Pank.

Wrocław. Krasnal Mała Lady Punk (fot. UMW)

Wiernych fanów Lady Pank nie zabrakło podczas odsłonięcia krasnala Mała Lady Punk przy ul. Łaziennej. Krystian Gruszkiewicz z Nowej Soli do Wrocławia przyjechał specjalnie dla Lady Pank. Na odsłonięcie krasnala Mała Lady Punk przyszedł razem z mamą, bo dzięki niej pokochał zespół.

Mała Lady Punk historia utworu

Utwór Mała Lady Punk nagrano w grudniu 1981, w czasie sesji do albumu Układy Izabeli Trojanowskiej w krakowskim Teatrze STU. Od zniekształconej pisowni tytułu piosenki Mała Lady Punk zespół wziął swoją nazwę. Utwór był na pierwszym singlu zespołu Lady Pank – na stronie B singla, a na stronie A znalazła się kompozycja „Minus 10 w Rio”.
(UMW)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Sprawdź również
Close
Back to top button