TENIS

Wrocław. 37. Narodowe Mistrzostwa Polski Tenis Open Polska – zwycięzcy

Narodowe Mistrzostwa Polski Tenis Open Polska

37. edycja Narodowych Mistrzostw Polski Tenis Open Polska za nami.

Z żalem, bo korty Olimpijski Club we Wrocławiu to wyjątkowo piękne i gościnne miejsce, wprost stworzone do organizowania dużych imprez tenisowych. A atmosfera turnieju jest trudna do porównania z innymi.

Kilkanaście kortów odkrytych, kilka pod całorocznym dachem gwarantują przeprowadzenie dużych imprez do końca, niezależnie od pogody. Skalę 37. Narodowych Mistrzostw Polski TOP wyznaczają bardzo konkretne liczby: 41 kategorii, w tym 22 singlowe, 14 deblowych i 5 w grze mieszanej. W sumie przez korty przy Al. Paderewskiego 35 przewinęło się przez blisko tydzień prawie 30 zawodników, amatorów i byłych tenisistów (mogą rywalizować po odbyciu stosownej kilkuletniej karencji).

Środa była ostatnim dniem rywalizacji, a w panie gier znalazło się dziesięć finałowych pojedynków, w tym w budzącej wielski szacunek kategorii 80+. Zwyciężył w niej Jan Adamek, pokonując Władysława Kućmierczyka 6:0, 6:3.

Nie sposób wymienić nazwiska wszystkich medalistów, więc poniżej znajdziecie Państwo tegorocznych triumfatorów Narodowych Mistrzostw Polski Tenis Open Polska. Imprezę po raz drugi z rzędu organizował Olimpijski Club i Polski Związek Tenisowy, przy finansowym wsparciu Miasta Wrocław, Dolnośląskiego Urzędu Marszałkowskiego oraz Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Każdy z uczestników, nawet jeśli nie zdobył medalu, zabrał ze sobą do domu garść niezapomnianych chwil, wspomnień zaciętych meczów. A przede wszystkim pozytywną energię płynącą z niesamowicie ciepłej atmosfery życzliwych ludzi, którzy nie zapominając o duchu rywalizacji o punkty nagrody, potrafią docenić prawdziwą pasję i zaangażowanie. Nie sposób nie zgodzić się z treścią znanego sloganu reklamowego „Wrocław – miasto spotkań”. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i do zobaczenia za rok, na 38. NMP TOP.

Wszyscy zwycięzcy 37. Narodowych Mistrzostw Polski Tenis Open Polska:

mężczyźni – gra pojedyncza

30+ – Paweł Turzański
35+ – Paweł Lipka
40+ – Andrzej Mach
45+ – Beniamin Budziak
50+ – Ireneusz Górka
55+ – Arkadiusz Wojtala
60+ – Tomasz Wawrzyniak
65+ – Władysław Króliczak
70+ – Kazimierz Listek
75+ – Henryk Kukliński
80+ – Jan Adamek
Open – Michał Wilamowski
Open Amator – Piotr Wicha

mężczyźni – gra podwójna

30+ – Hubert Paszkowski, Janusz Szajna
40+ – Sławomir Bestian, Grzegorz Kulawinek
50+ – Mariusz Olk, Zbigniew Więcław
55+ – Mirosław Kłodowski, Leszek Moczulski
60+ – Bogusław Krajewski, Tomasz Wawrzyniak
65+ – Janusz Kaliniak, Zygmunt Kopczyński
70+ – Sławomir Drąg, Daniel Michalin
75+ – Andrzej Rybak, Mieczysław Zawadzki
Open – Wiktor Przybylski, Leszek Wrzesień
Open Amator – Marcin Pokrzywnicki, Piotr Wicha

kobiety – gra pojedyncza

30+ – Karolina Wędzonka-Drzazgowska
35+ – Agnieszka Orlikowska
40+ – Dorota Pawłowska
45+ – Agata Wojciuk
50+ – Małgorzata Sroczyńska
55+ – Małgorzata Andrzejczuk
65+ – Teresa Stochel
Open – Dominika Szczotka
Open Amator – Magdalena Mądra

kobiety – gra podwójna

40+ – Alicja Kieraj, Agata Wojciuk
50+ – Małgorzata Sroczyńska, Anna Stanisławska
Open – Katarzyna Nowak, Patrycja Szymkowiak
Open Amator – Magdalena Mądra, Agnieszka Michalczyk

gra mieszana

30+ – Agnieszka Krauze, Oskar Górka
40+ – Anna Leśnikowska, Sebastian Rak
50+ – Anna Wicha, Tomasz Wawrzyniak
Open Amator – Julia Lubomirska, Piotr Wicha

(13 sierpnia) Ruszyły 37. Narodowe Mistrzostwa Polski Tenis Open Polska

Piątek jest pierwszym dniem 37. Narodowych Mistrzostw Polski Tenis Open Polska. W piątek na kortach Olimpijski Club, przy Al. Paderewskiego we Wrocławiu. Dzisiaj ruszyła rywalizacja z udziałem 250 uczestników startujących w 22 kategoriach wiekowych w singlu. Od niedzieli grane będą także deble i miksty, a impreza potrwa do 18 sierpnia.

– Tenis to nie tylko zawodowcy, którzy walczą o duże premie finansowe i punkty do rankingów WTA czy ATP, to także cała rzesza ludzi uprawiających tenisa rekreacyjnie, dla zdrowia, niezależnie od wieku i poziomu umiejętności. I właśnie z myślą o nich odbywają się już po raz 37. Narodowe Mistrzostwa Polski Tenis Open Polska/ To największa i najważniejsza imprez w kalendarzu Seniorów i Amatorów, w dodatku odbywa się w wyjątkowym roku jubileuszu 100-lecia istnienia Polskiego Związku Tenisowego – uważa Mirosław Skrzypczyński, prezes Polskiego Związku Tenisowego.

– Jedną z dodatkowych zalet tych mistrzostw jest fakt, że rozgrywane są na pięknym obiekcie Olimpijski Club we Wrocławiu. To wyjątkowe korty, które posiadają rzadko spotykaną infrastrukturę do organizacji dużych imprez. W lipcu, jednocześnie w tym samym tygodniu, rozgrywano tu dwa turnieje rangi ITF 25 kobiet i mężczyzn, zaliczane do cyklu LOTOS PZT Polish Tour. A już niedługo będą jednym z 14. obiektów, w 14 miastach w kraju, które będą jednocześnie gościć czwartą już edycję Narodowego Dnia Tenisa, flagowej imprezy Polskiego Związku Tenisowego – dodał Skrzypczyński.

37. Narodowe Mistrzostwa Polski Tenis Open Polska to największy turniej w kalendarzu Seniorów i Amatorów, posiadający najwyższą 1. rangę. Olimpijski Club i Polski Związek Tenisowy organizują je przy współpracy z Miastem Wrocław i Urzędem Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego. Pula nagród wynosi 50 tysięcy złotych.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button