MUZYKA

Wraca Christina Aguilera. Nowy singiel „Pa Mis Muchachas”

Nicki Nicole, Becky G i Nathy Peluso

Ikona popu Christina Aguilera, która zasłużyła na miejsce w historii muzyki dzięki prawdziwym hymnom („Genie in a Bottle”, „Dirrty” czy „What a Girl Wants”) powraca z nowym singlem.

Tym razem artystka śpiewa jednak po hiszpańsku.

Żywa, taneczna, latynoska piosenka „Pa Mis Muchachas” łączy elementy salsy, son cubano i guaracha, celebrując kobiece ciała, śmiałość, odwagę i wolność wyboru. Poza powrotem Xtiny, utwór, którego tytuł znaczy dosłownie „Dla moich dziewczyn” zawiera trzy silne i utalentowane latynoskie artystki uznane za kobiece wzorce w Ameryce Łacińskiej i poza nią – Nicki Nicole (Argentyna), Becky G (USA) i Nathy Peluso (Argentyna).

Teledysk do „Pa Mis Muchachas” wyreżyserował Alexandre Moors. Nagrany w Buenos Aires, Los Angeles i Madrycie klip jest kolejnym świadectwem zaraźliwej mocy gwiazd tych dynamicznych latynoskich artystek.

Nie da się zaprzeczyć, że w ciągu ostatnich kilku lat nastąpił wzrost liczby artystów anglojęzycznych śpiewających po hiszpańsku i współpracujących z wykonawcami latynoskimi, którzy przyciągnęli uwagę świata poza granicami Ameryki Łacińskiej. Jednak w przypadku Christiny śpiewanie po hiszpańsku dotyczy czegoś głębszego i bardziej osobistego. Dla niektórych może okazać się zaskakujące, że Xtina ma niesamowite pochodzenie latynoskie.

Jak mówi artystka, przed rozwodem rodziców zanurzyła się w kulturze latynoskiej dzięki dziadkom ze strony taty, o czym wspomina z pasją: „Nie ma drugiej takiej miłości jak latynoska, funkcjonowanie wokół tego języka jest dla mnie bardzo nostalgiczne. Przypomina mi moje dzieciństwo. Praca nad singlem nie była biznesem, to po prostu praca z miłości”. To właśnie ta pasja przekłada się na jej nowy projekt.

Christina Aguilera jest gotowa postawić kolejny ważny krok w muzyce i kulturze latynoskiej – tak jak potrafi tylko ona. „«Pa Mis Muchachas» uosabia ducha bycia silną kobietą i wzmacniania innych silnych kobiet, składa hołd pokoleniom przed nami, które uczyniły nas takimi, jakimi jesteśmy, oraz kobietom obecnym wokół nas, które inspirują przyszłe pokolenia. To także piosenka o dumie z tego, kim jesteś i akceptowaniu innych bez osądu”, opowiada artystka.

Piosenkę skomponowali Christina Aguilera, Nathy Peluso, Nicki Nicole, Becky G, Kat Dahlia, Yasmil Marrufo, Jorge Luis Chacín, Yoel Henríquez. Singiel został wyprodukowany przez Rafę Arcaute i Federico Vindvera oraz współprodukowany przez Afo Verde.

Co najważniejsze, singiel przygotowuje grunt pod nadejście pierwszego hiszpańskojęzycznego albumu Aguilery od czasu „Mi Reflejo” (2000). Album przyniósł Aguilerze nagrodę Latin Grammy za najlepszy kobiecy popowy album wokalny, osiągnął pierwsze miejsce na listach Billboardu „Top Latin Albums” i „Latin Pop Albums”, stał się najlepiej sprzedającym się latynoskim albumem pop 2000 roku oraz zdobył sześciokrotny platynowy certyfikat. Teraz, po 22 latach, Christina Aguilera kontynuuje hołd dla swoich latynoskich korzeni dzięki tej wspaniałej produkcji, która obiecuje zrewolucjonizować rynek.

„Pa Mis Muchachas” otwiera nowy rozdział dla Christiny Aguilery, która odsłania przed publicznością kolejną warstwę siebie i dumnie świętuje swoje latynoskie dziedzictwo.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button