POLSKA

WOŚP podejmie próbę pobicia rekordu w pierwszej pomocy

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

16 października, w samo południe Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy podejmie próbę pobicia rekordu w pierwszej pomocy.

Do akcji cały czas można dołączyć. Fundacja zaprasza do udziału w akcji firmy, instytucje oraz osoby – liczy się każda pomoc.

Do akcji w pierwszej kolejności zostały zaproszone wszystkie szkoły biorące udział w Programie Edukacyjnym „Ratujemy i Uczymy Ratować”. Udział zadeklarowały także jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych oraz różne instytucje z całej Polski.

O tym, jak wziąć udział w akcji bicia rekordu w jednoczesnej resuscytacji krążeniowo-oddechowej organizowanej przez WOŚP, można przeczytać na stronie www.rekord.wosp.org.pl.

Spotykamy się 16 października o godzinie 12:00 – mówi Jurek Owsiak, prezes zarządu WOŚP – Cała akcja będzie trwała 30 minut, a udział w niej będzie świetną zabawą, połączoną z nauką pierwszej pomocy i wspaniałą integracją. Czekamy na Wasze zgłoszenia!

Akcję bicia rekordu w jednoczesnej resuscytacji krążeniowo-oddechowej przez jak największą ilość osób Fundacja WOŚP organizuje co roku w terminie Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca.

Celem tego wydarzenia jest wspólne promowanie w całej Polsce nauki pierwszej pomocy. Po raz pierwszy próbę podjęto w 2013 roku. Wówczas w półgodzinnym ustanowieniu rekordu na terenie całego kraju wzięło udział aż 83 111 osób z 1132 instytucji. Z kolei w ubiegłym roku udział w próbie wzięło aż 85 010 osób!

Program Ratujemy i Uczymy Ratować prowadzony jest przez Fundację WOŚP nieprzerwanie od kwietnia 2006 roku i skierowany jest do klas I-III w szkołach podstawowych. Poznanie zasad pierwszej pomocy to nie wszystko – na podjęcie działań ratujących życie przez świadków zdarzenia ogromny wpływ ma również ich postawa, pewność co do swoich umiejętności, a także obawy, które często im towarzyszą.

Szkoły podstawowe przystąpiły do Programu dobrowolnie, a Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy przekazała im bezpłatnie ponad 65 000 fantomów do nauki resuscytacji, podręczniki, filmy i inne niezbędne materiały dydaktyczne. Fundacja WOŚP cały czas prowadzi szkolenia dla nauczycieli i przekazuje potrzebne dla kontynuacji Programu materiały. Dzięki wspólnej inicjatywie blisko 3 mln dzieci zna zasady pierwszej pomocy!
(org.)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button