BIEGI

World Athletics Half Marathon Championships Gdynia 2020. Półmaratończycy pomagają dzieciom

Ulicami Gdyni pobiegną najlepsi zawodnicy na świecie

Uczestnicy World Athletics Half Marathon Championships Gdynia Virtual Mass Race pomagają osieroconym dzieciom.

Do wsparcia akcji charytatywnej organizowanej w ramach mistrzostw świata w półmaratonie zachęca Anna Dereszowska – ambasadorka Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce w Polsce.

Wirtualny bieg masowy w ramach mistrzostw świata w półmaratonie to nie tylko realny wysiłek każdego z uczestników, to także możliwość rzeczywistej pomocy opuszczonym i osieroconym dzieciom. Dzięki współpracy ze Stowarzyszeniem SOS Wioski Dziecięce, zawodnicy mogą przekazać dowolną kwotę pieniędzy na rzeczy najmłodszych, którymi opiekuje się ta międzynarodowa organizacja charytatywna. Akcję w ramach World Athletics Half Marathon Championships Gdynia Virtual Mass Race wsparła Ambasadorka Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce w Polsce  Anna Dereszowska, aktorka teatralna i filmowa.

Drodzy zawodnicy, uczestnicy wirtualnego biegu organizowanego w ramach mistrzostw świata w półmaratonie w Gdynipowiedziała Anna Dereszowska. – Trzymam za Was kciuki, jestem pełna podziwu dla waszej determinacji, Waszego zaangażowania w przygotowania do tego wydarzenia, w treningi. Zanim jednak staniecie na linii startu, chciałam was prosić o pomoc dla tych, którzy swoją walkę toczą codziennie, dla najbardziej potrzebujących dzieciaków osieroconych i porzuconych, podopiecznych Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce. Wasz gest, Wasza pomoc, to dla tych dzieci szansa na dobre życie, dobry start i na prawdziwe szczęśliwe dzieciństwo. Już teraz z góry dziękuję Wam za pomoc dzieciakom z SOS Wioski Dziecięce, a za Was trzymam kciuki! – podsumowała aktorka.

W ramach przygotowań do rywalizacji na dystansie półmaratonu, organizatorzy zachęcają biegaczy do wirtualnej rywalizacji na różnych, krótszych dystansach. W aplikacji All You Need Is Running zawodnicy mieli już okazję wziąć udział w wyzwaniach rzuconych przez takie gwiazdy, jak: Sebastian Coe, Eilish McColgan, Yared Shegumo czy Stefano Baldini. Tym razem, do sprawdzenia swojej formy na dystansie 10 km zachęca Paula Radcliffe – niezwykle utytułowana Brytyjka, która w swojej licznej kolekcji medali z imprez mistrzowskich, posiada m.in. 3 złote krążki z mistrzostw świata w półmaratonie.

– Mistrzostwa Świata w półmaratonie mają szczególne miejsce w moim sercu. To był mój pierwszy tytuł mistrzyni świata. Zwyciężyłam trzykrotnie w Mistrzostwach Świata w półmaratonie i wszystkie były dla mnie wyjątkowe. Zapraszam wszystkich do wzięcia udziału w wyzwaniu na 10 km w ramach przygotowań do World Athletics Half Marathon Championships 2020 w Gdyni. W tym roku musimy rywalizować wirtualnie. Dołączcie proszę z całego świata, gdziekolwiek jesteście. Możecie być częścią największego półmaratonu na świecie. Do zobaczenia!mówi Paula Radcliffe.

Wyzwanie „Szybka dyszka z Paulą Radcliffe” potrwa do 11 października 2020 r.

​Cała procedura wpłaty pieniędzy jest bardzo prosta, intuicyjna i odbywa się podczas darmowej rejestracji. Wirtualny bieg w ramach mistrzostw świata w półmaratonie jest bezpłatny, ale każdy może podczas zapisywania się w aplikacji SlotMarket.pl, przekazać dowolną kwotę na rzecz Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce. Do tej pory biegacze wpłacili już kilka tysięcy złotych.

Dzięki zaangażowaniu tak wielu ludzi z pasją jesteśmy w stanie nieprzerwanie nieść pomoc naszym małym podopiecznym, a nawet najmniejsze wsparcie ma dla naszych dzieci ogromnie znaczenie. Zbliżający się półmaraton jest również pięknym wzorem do naśladowania – nie tylko w wymiarze zdrowia i sportu, ale także w kontekście współpracy – że mimo trudnego dla wszystkich czasu można wspólnie zdziałać naprawdę piękne rzeczymówi Anna Choszcz-Sendrowska, przedstawicielka Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce.

Rejestracja uczestników oraz wsparcie akcji charytatywnej na rzecz podopiecznych Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce trwa do 15 października. Wirtualny bieg masowy w ramach World Athletics Half Marathon Championships Gdynia 2020 odbędzie się 17 października.

Ulicami Gdyni pobiegną najlepsi zawodnicy na świecie rywalizujący w World Athletics Half Marathon Championships Gdynia 2020

Na starcie pojawią się wybitni lekkoatleci, jak rekordzista świata Joshua Cheptegei z Ugandy, czy holenderska mistrzyni świata Sifan Hassan. Okazję do zaprezentowania się w tym gronie będą też mieli reprezentanci Polski.

Po raz pierwszy w historii tak prestiżowa rywalizacja zostanie przeprowadzona w Polsce. 17 października na gdyńskiej plaży poznamy mistrzów świata na dystansie półmaratonu. Stawka lekkoatletów, którzy potwierdzili swój przyjazd wygląda niezwykle imponująco. Kibice w Polsce będą również mogli trzymać kciuki za reprezentantów naszego kraju. W składzie na World Athletics Half Marathon Championships Gdynia 2020 znaleźli się: Katarzyna Jankowska (KS Podlasie Białystok), Aleksandra Lisowska (KS AZS UWM Olsztyn), Angelika Mach (AZS UMCS Lublin) oraz Izabela Paszkiewicz (AZS UMCS Lublin), Adam Głogowski (UKS Ekonomik-Maratończyk Lębork), Damian Kabat (WMLKS Pomorze Stargard), Adam Nowicki (MKL Szczecin) oraz Krystian Zalewski (UKS Barnim Goleniów).

Więcej informacji dotyczących biegu wirtualnego World Athletics Half Marathon Championships Gdynia 2020 można znaleźć na stronie www.AllYouNeedIsRunning.com.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button