MUZYKAPOZOSTAŁE

Wokalna trenerka Ali Tracz. „Siła Kobiet” Agnieszki Wiechnik – muzyczny sztos! „Nie pokonasz je”

Agnieszka Wiechnik - "Siła Kobiet"

Agnieszka Wiechnik udostępniła piosenkę „Siła Kobiet”.

Wokalistka ta jest trenerką m.in. Ali Tracz.

Klip ten mógłby zostać hymnem Polek! Sami przekonajcie się o tym!

Utwór powstał jeszcze przed wybuchem pandemii. Premiera była już dawno zaplanowana na 26 października. Akurat od kilku dni w Polsce odbywają się protesty kobiet i piosenka ta idealnie wpasowuje się w to społeczne niezadowolenie. Dodaje otuchy aktualnie wszystkim kobietom.

Agnieszka Wiechnik i Ala Tracz (fot. archiwum prywatne)

Agnieszka muzycznie kształci Alę Tracz – tegoroczną reprezentantkę Polski na Eurowizji Junior!

– Z Alą Tracz pracuje się doskonale. Jej mama też jest muzykiem, więc ma to zapewne po niej. Cały czas ćwiczy, nie obraża się na byle co, jest cierpliwa. Ala to „mały człowiek, ale już na swój sposób dojrzały”. Nie boi się nowych wyzwań, udzielania wywiadów. Przyszła do mnie, gdy miała ok. 6 lat. Zadziwia mnie jej pracowitość. Mogę powiedzieć, że jestem jej „mamą” (i tutaj śmiech)… Oczywiście też jestem „mamą” innych moich podopiecznych. Muzycznie trenuję także Julię Kierepkę – laureatkę Szansy na Sukces Opole 2021. BTW… śpiewam w chórku do „I’ll Be Standing” – mówi nam z radością Agnieszka.

ZOBACZ TAKŻE: Eurowizja Junior 2020. Ala Tracz – „I’ll Be Standing”. Premiera teledysku za nami

– Uwielbiam śpiewać i pisać teksty do piosenek – dodaje.

O najnowszym utworze „Siła Kobiet”

Kobiety wielokrotnie pokazywały już swoją siłę i determinację w walce o swoje prawa, szanse rozwoju czy zdrowie. Dzięki temu nikt teraz nie wątpi w to, że płeć piękna potrafi postawić na swoim! Kobiety, szczególnie w aktualnym czasie, wsparła nowym utworem Agnieszka Wiechnik!

„Piosenka Siła Kobiet powstała jakiś czas temu. Nie sądziłam, że wpasuje się w obecną sytuację, gdzie kobiety walczą o swoje prawa i godność…” – zdradziła Agnieszka Wiechnik, która nie raz pokazywała już swoją siłę i determinację.

Każda kobieta jest dla niej ważna, zarówno młodsze dziewczyny, jak i dorosłe damy! Doświadczeniem i wiedzą wspiera wiele swoich podopiecznych, wśród których jest także Ala Tracz – tegoroczna reprezentantka Polski na Eurowizji Junior, bo w każdej, nawet najmłodszej dziewczynce, jest ogromna siła!

Tekst powstał początkowo jako mała dawka humoru, którą kobiety jako przysłowiowy pstryczek w nos mogą dać kochliwym mężczyznom! W obecnej sytuacji politycznej i społecznej jednak tekst nabrał całkowicie nowego znaczenia, a artystce przestało być do śmiechu! Teraz trzeba docenić siłę kobiet!

Dlatego nową piosenką Agnieszka Wiechnik apeluje: „Drogie babeczki trzymajmy się razem! „Siła kobiet w każdej z nas”, siła jest kobietą, kobiety mają moc!” Siły utworowi dodaje także specjalnie stworzony teledysk!

Agnieszka Wiechnik (fot. archiwum prywatne)

Agnieszka Wiechnik & Rafał Konieczny i Przyjaciele – RAZEM

Agnieszka Wiechnik

Wokalistka i songwriterka współpracowała m.in. z Beatą Kozidrak, Braćmi Cugowskimi, Krzysztofem Cugowskim, Majką Jeżowską, Piotrem Kupichą, Wandą Kwietniewską, Andrzejem Krzywym, Izabelą Trojanowską, Łukaszem Zagrobelnym, Kasią Cerekwicką, Arturem Gadowskim, Natalią Sikorą, Markiem Piekarczykiem i innymi. Często śpiewa w chórkach.

Pol’And’Rock Festival 2019

Jest uczestniczką programów: 11. Must Be The Music, Bitwa Na Głosy TVP (Drużyna Beaty Kozidrak).

Agnieszka Wiechnik wystąpiła w „Szansie na sukces. Opole 2020”. Uczestniczka wylosowała utwór „Za mały jest świat” z repertuaru Rafała Brzozowskiego. Trenerka wokalna z Lublina otrzymała wyróżnienie.

Startowała do krajowych eliminacji Eurowizji z utworem “Liar”. Znamy ją z m.in. świątecznego hitu “Idą święta” oraz singlowi “Marionetka”. Agnieszka zaprosiła do zaśpiewania jej utworu “Za chwilę święta” m.in. Marka Piekarczyka i Piotra Kupichę. Piosenka ta co roku znajduje się na świątecznej playliście jednej z rozgłośni radiowych.

Kocha zwierzęta, ma buldożka o imieniu Maniek. Lubi pracować z dziećmi i młodzieżą.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button