CIEKAWOSTKILOTNICZE NEWSY

Wojciech Bógdał Mistrzem Świata na motoparalotni w Egipcie

Motoparalotniowe Slalomowe Mistrzostwa Świata

Najmłodszy pilot Motoparalotniowej Kadry Narodowej zdobył trzeci złoty medal Mistrzostw Świata w klasie wózków jednoosobowych.

Tym samym obronił tytuł Slalomowego Mistrza Świata, zdobyty trzy lata temu w Legnicy.

Wojciech Bógdał to 24-letni pilot Kadry Narodowej. Podczas rozegranych w ubiegłym tygodniu zawodów Bógdał po raz trzeci w karierze sięgnął po złoty medal Mistrzostw Świata. Na jego koncie znajduje się także wywalczony w maju tego roku w Tajlandii, tytuł Mistrza Świata w konkurencjach klasycznych. Wielkim sukcesem sportowca jest ponadto złoty medal na Igrzyskach Sportów Nieolimpijskich – The World Games, które odbyły się w 2017 roku we Wrocławiu.

Tegoroczne Motoparalotniowe Slalomowe Mistrzostwa Świata pod patronatem Międzynarodowej Federacji Lotniczej (FAI – Fédération Aéronautique Internationale) zostały rozegrane w egipskim mieście Fayoum nad jeziorem Qaroun. Organizatorzy wybrali to miejsce ze względu na stabilną pogodę, która ostatecznie okazała się niemałym zaskoczeniem.

Wojciech Bógdał Mistrzem Świata na motoparalotni (fot. pras.)

Pierwsze dni polskiej Kadry Narodowej w Egipcie nie pozwoliły na przeprowadzenie treningów ze względu na zbyt silny wiatr. Oficjalne otwarcie zawodów miało miejsce w poniedziałek, ale odpowiednia do przelotów pogoda pojawiła się dopiero od środy. Spowodowało to kumulację wielu konkurencji w niedługim czasie, co w konsekwencji wpłynęło na dużą intensywność rywalizacji. Ze względu na presję czasu i wysoką temperaturę, zawody były bardzo wyczerpujące. Nie przeszkodziło to jednak polskim pilotom w osiągnięciu świetnych wyników. Oprócz złotego medalu Wojtka Polacy wywalczyli srebro w klasie wózków jednoosobowych, które zdobył kolega z kadry Szymon Winkler oraz brąz w klasyfikacji narodowej.

– To dla mnie wielkie szczęście stanąć na najwyższym stopniu podium Mistrzostw Świata. Zacięta walka toczyła się do ostatniego przelotu. Dziękuję i gratuluję wszystkim pilotom i trenerom, a także organizatorom. No i oczywiście pragnę przede wszystkim podziękować moim kibicom i sympatykom, których doping czułem w Egipcie bardzo mocno – mówi Wojtek Bógdał.
(org.)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button