POLITYKA

Włodzimierz Czarzasty jako wicemarszałek Sejmu żąda zwołania Rady Bezpieczeństwa Narodowego

Rada Bezpieczeństwa Narodowego

Włodzimierz Czarzasty, wicemarszałek Sejmu chce zwołania Rady Bezpieczeństwa Narodowego.

Wypowiedź Czarzastego:

„Do tego co zaproponuję zmusiła mnie wypowiedź pana premiera Mateusza Morawieckiego, który zachwala to co się dzieje w Polsce oraz zrzuca wszystkie winy za to co jest złego na opozycję. W związku z tą wypowiedzią trochę cholery dostałem…

Uprzedzałem, że może zabraknąć respiratorów. Mówiłem, że miarą tragedii będzie, jeżeli będziemy musieli wybierać, kto będzie korzystał z danego respiratora, ponieważ będzie ich za mało. Od roku jako Lewica uprzedzaliśmy, że taka sytuacja może się zdarzyć i ona zaczyna się zdarzać.

Od roku wiadomo było, że zabraknie lekarzy, że zabraknie łóżek, że zabraknie respiratorów. Znów karetki jeżdżą od szpitala do szpitala. Bałagan, chaos, zmieniane co tydzień strategie. W Polsce umiera w tej chwili najwięcej ludzi w Europie. Jedne branże są zamykane, a drugie nie, ale niezamykane są głównie kościoły. Nie mam nic przeciwko wiernym i religii, ale zastanawiam się nad tym, jaki jest motyw przed świętami wielkanocnymi nie zamykania kościołów, w których głównie starsze pokolenie będzie się spotykało, a potem będzie umierało. Motyw widzę jeden i to jest pazerność kleru, który traci potencjalne wpływy z pogrzebów.

Dzieci nie widziały swoich rówieśników od roku. Brakuje psychologów, brakuje psychiatrów. Rosną ceny, w tym radykalnie rosną ceny prądu, a ja słyszę od premiera Rzeczpospolitej Polskiej, że generalnie wszystko jest w porządku, że jesteśmy krajem, który idzie dobrą drogą i Polacy są z tego zadowoleni. Pan Kaczyński nie panuje jako wicepremier nad bezpieczeństwem kraju, nie panuje nad koalicją. Minister Ziobro występuje przeciwko Kaczyńskiemu i Morawieckiemu. Tak nawiasem mówiąc pan Morawiecki skandalicznie obciąża opozycję mówiąc, że opozycja działa przeciwko absorpcji przez Polskę 250 miliardów złotych.

Panie Premierze, wroga ma Pan u siebie w rządzie. Problem polega na tym, że ten wróg ma Pana w tyłku, że pan Ziobro się Pana nie słucha i tak samo jak się nie słucha pana Kaczyńskiego. Ta koalicja nie działa. Niech Pan nie szuka winnych sytuacji, zwłaszcza po stronie opozycji. Ziobro po prostu w tej sprawie się z was śmieje. Chciałem złożyć taką propozycję panu prezydentowi Andrzejowi Dudzie. Panie prezydencie naprawdę dość tego. Czy Pan tego bałaganu nie widzi? Czy Pan nie widzi tego co się dzieje w kraju? Niech Pan przestanie być bezradny! Jest Pan bezradny wobec pandemii. Jest Pan bezradny wobec rządu. Jest Pan bezradny wobec kształtu Krajowego Planu Odbudowy. Niech się Pan obudzi, niech Pan się weźmie do roboty. Wzywam Pana do zwołania Rady Bezpieczeństwa Narodowego. Jako wicemarszałek Sejmu żądam zwołania Rady Bezpieczeństwa Narodowego! Może mieć Pan to w nosie, ale chcę Panu powiedzieć, że nie rozwiąże się problemów naszego kraju bez opozycji. Są rzeczy ważniejsze od tego czy Kaczyński będzie się kłócił z Ziobro.

Rada Bezpieczeństwa Narodowego to jest ciało, w którym wszyscy ludzie dobrej woli będą walczyli o zdrowie i życie Polaków. Pan prezydencie również. Niech Pan Panie Prezydencie przestanie się bać Kaczyńskiego, Ziobry i Morawieckiego. Przypominam Panu, jest Pan Prezydentem Polski. Może Pan o tym zapomniał, ale jest Pan prezydentem Polski. W związku z tym dzisiaj na ręce Pana Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej kieruję pismo z wnioskiem o zwołanie posiedzenia Rady Bezpieczeństwa Narodowego. Czas najwyższy, żeby problemy nazwać i wspólnie te problemy zacząć rozwiązywać.”

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button