ŚWIAT

Wizyta prezydenta Dudy z małżonką w Watykanie

Rzym

Prezydent RP wraz z małżonką przybył 31 marca do Rzymu.

W piątek zaplanowano audiencję u papieża Franciszka.

Zgodnie z programem wizyty, audiencja rozpocznie się o godz. 10.30. 45 minut później Andrzej Duda spotka się z Kardynałem Pietro Parolinem.

Następnie Andrzej Duda i Agata Kornhauser–Duda złożą wiązankę kwiatów przy grobie Św. Jana Pawła II.

Jak zapowiedziała Grażyna Ignaczak–Bandych, szef KPRP, tematyka rozmów będzie dotyczyła przede wszystkim sytuacji związanej z wojną na Ukrainie i polskiego zaangażowania w pomoc. – Pan prezydent będzie chciał przedstawić papieżowi wieloaspektowe zaangażowanie Polski, Polaków, rządu, organizacji pozarządowych w pomoc Ukraińcom, a także porozmawia o wyzwaniach stojących przed nami w związku z tym kryzysem – wyjaśniła.

Po południu w siedzibie Międzynarodowego Funduszu Rozwoju Rolnictwa zaplanowano spotkanie prezydenta RP z Prezydentem IFAD Gilbertem F. Houngbo.

IFAD jest agencją ONZ, posiadającą status międzynarodowej instytucji finansowej. Głównym celem działalności funduszu jest zmniejszenie ubóstwa na obszarach wiejskich, poprawa warunków żywnościowych i zwiększenie produkcji żywności w należących do funduszu krajach rozwijających się.

IFAD zapewnia finansowanie projektów, które stymulują wzrost gospodarczy, zmniejszają nierówności i poprawiają warunki życia ubogich mieszkańców obszarów wiejskich. Fundusz ułatwia dostęp do technologii, usług doradczych i finansowych. Polska przystąpiła do IFAD w styczniu 2020 r. Kilka miesięcy później prezydent RP Andrzej Duda złożył wówczas wizytę w siedzibie funduszu.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button