POLITYKA

Wiosna Razem z SLD. Porozumienie na lewicy w wyborach parlamentarnych

Wiosna Razem z SLD

19 lipca na skwerze przy pomniku AK, przy ul. Wiejskiej w Warszawie odbyła się konferencja prasowa dot. wspólnej listy lewicy (Wiosny, SLD i Razem) w wyborach do parlamentu.

Udział w niej wzięli Robert Biedroń, Włodzimierz Czarzasty i Adrian Zandberg.

– Od dziś ruszamy z konkretnymi pracami. Jutro powołujemy wspólny sztab – powiedział Robert Biedroń na wspólnej konferencji prasowej.

– Zrobiliśmy to. Udało się, daliśmy radę. Ogłaszamy historyczny moment dla polskiej demokracji. Stoją przed państwem przedstawiciele i przedstawicielki trzech największych sił na polskiej lewicy. Chcemy odrobić ważną lekcję demokracji. W Polsce lewica wygrywa wybory, kiedy jest zjednoczona. To wielki krok dla polskiej lewicy, ale jeszcze większy dla polskiej demokracji. Mamy wspólny mianownik. Łączą nas wartości i programy. To dodaje energii temu projektowi. Ludzie czekali na ten moment, kiedy lewica stanie razem, poda sobie ręce i pójdzie do przodu – dodał Biedroń.

– Wczoraj przeprowadziliśmy wstępną grę miłosną. Po tej grze miłosnej ustaliliśmy jedną rzecz: chcemy być ze sobą. Nie będziemy kręcili, się zachowywali jak ślimaki i meduzy. Podejmiemy decyzję i poinformujemy wszystkich – powiedział Włodzimierz Czarzasty.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button