MUZYKAPOZOSTAŁE

Wiemy, gdzie i kiedy odbędzie się Finał Eurowizji Junior 2019!

Finał Eurowizji Junior 2019

Finał Eurowizji Junior 2019 odbędzie się w Gliwicach!

Po kilku tygodniach spekulowania, gdzie odbędzie się Finał Eurowizji Junior 2019 , w końcu prezes Telewizji Polskiej Jacek Kurski poinformował o miejscu przeprowadzenia tego wydarzenia.

Prezes Zarządu TVP S.A. Jacek Kurski, marszałek woj. śląskiego Jakub Chełstowski i wiceprezydent Gliwic Krystian Tomala podpisali w Warszawie list intencyjny ws. współpracy i organizacji konkursu Eurowizja Junior 2019. Konkurs odbędzie się 24 listopada i ma być transmitowany w TVP1.

– Do organizacji konkursu Eurowizji dziecięcej w 2019 r zgłosiło się wiele polskich miast. Do finału przeszły trzy: Szczecin, Gliwice i Toruń – powiedział Kurski.

– Jest mi niezwykle miło poinformować, że decyzją TVP organizatorem konkursu Eurowizji dziecięcej 2019 będą Gliwice i Śląsk. Gratuluję. Wszystkie miasta podeszły bardzo profesjonalnie do konkursu. Decydującymi kryteriami była w przypadku Śląska i Gliwic skala regionu – poinformował prezes TVP.

Według Kurskiego istotna była również „jakość hali, jej dostępność, wielkość i nowoczesność”.

– W przypadku Areny Gliwice mamy do czynienia z najnowocześniejszym obiektem w Polsce, multimedialnym, w którym odbywają się znakomite imprezy i widowiskowe i sportowe. Nie bez znaczenia była również gotowość wejścia zarówno woj. śląskiego, jak i miasta Gliwice, w montaż finansowy, który pozwoli sprostać temu wyzwaniu. Bogactwo regionu śląskiego, tradycja, niełatwa, ale piękna historia, wspaniali ludzie, lotnisko Pyrzowice (…) dobra infrastruktura, autostrada – to wszystko sprawiło, że wybraliśmy Gliwice i Śląsk – wyjaśnił.

– U nas w Programie 1 postaramy się tak dopasować skoki, które zawsze wtedy też się odbywają, żeby nie było kolizji (…). Jestem przekonany, że TVP i my jako Polska, jako Śląsk, Gliwice – sprostamy temu zadaniu i wszyscy, którzy przyjadą do Gliwic, na Śląsk, żeby oglądać konkurs Eurowizji dziecięcej, wyjadą pełni fantastycznych wspomnień” – stwierdził.

W 2018 roku konkurs organizowany był na Białorusi. Zwyciężyła w nim 13-letnia Roksana Węgiel, która wykonała utwór „Anyone I Want to Be”.
(własne, TVP)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź również
Close
Back to top button