TENIS

Wielki tenis ponownie w Polsce. Turniej WTA zorganizuje Tomasz Świątek

Turniej tenisowy WTA 250 w Gdyni

W dniach 17-25 lipca br. w Gdyni odbędzie się turniej tenisowy WTA 250.

Impreza zagości w Polsce na dłużej i będzie największym tego typu turniejem rozgrywanym w naszym kraju. Wysoka ranga wydarzenia oznacza możliwość udziału najlepszych zawodniczek, w tym również z TOP 10 światowego rankingu WTA.

Organizatorem jest firma Tomasza Świątka, ojca tenisistki Igi Świątek.

Impreza głównego cyklu kobiecego tenisa WTA wraca na polskie Wybrzeże po ponad 10-letniej przerwie. Pula nagród w turnieju w tym roku wyniesie 235 tysięcy dolarów.

Turniej odbędzie się na kortach Klubu Tenisowego Arka, który w przeszłości gościł już mecze polskich drużyn w międzynarodowych rozgrywkach Davis Cup i Fed Cup.

– Historia imprez tenisowych w naszym mieście ma piękną tradycję. Czas dopisać do niej kolejny rozdział. Dzięki Idze Świątek kibice na całym świecie przypomnieli sobie o sile polskiego tenisa – w Gdyni postaramy się dorównać poziomem organizacji. Jestem przekonany, że wydarzenie to będzie stało na najwyższym poziomie pod każdym względem – mówi Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni.

Turniej WTA 250 w Gdyni jest jednym z trzydziestu tej rangi zawodów rozgrywanych na świecie w ciągu roku. Turnieje Women’s Tennis Association są transmitowane w ponad 150 krajach.

– Cieszymy się z powrotu cyklu WTA Tour do Polski i jestem przekonany, że WTA 250 w Gdyni będzie wydarzeniem na światowym poziomie. Polska ma bogate tenisowe tradycje i wspaniałe zawodniczki z cyklu WTA od Agnieszki Radwańskiej po wschodzącą gwiazdę Igę Świątek. Jesteśmy pewni, że turniej odniesie wielki sukces w połączeniu ze wsparciem wspaniałych, polskich kibiców – mówi Steve Simon, przewodniczący i dyrektor generalny WTA.

Dyrektorem turnieju został Marcin Matkowski – tenisista, olimpijczyk, wielokrotny reprezentant Polski w rozgrywkach Pucharu Davisa, finalista wielkoszlemowego US Open i French Open, zwycięzca turniejów rangi ATP w deblu.

– Cieszymy się, że wielotygodniowe rozmowy zakończyły się sukcesem i to Polsce przyznano turniej wysokiej rangi. Liczba licencji oraz możliwości zmian w kalendarzu startów na tourze są mocno ograniczone, a chętnych sporo. Jako były zawodnik wiem, jak ważne jest danie szansy polskim tenisistkom zagrania w tak dużej imprezie, ponieważ dobry występ pomoże przebić się w światowym rankingu – mówi Marcin Matkowski.

Aktualnie trwają rozmowy z partnerami turnieju. W najbliższym czasie zostanie podana nazwa turnieju oraz informacja o zakresie współpracy z partnerem głównym.
(UMG)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button