CIEKAWOSTKIRÓŻNOŚCI

Wielki Mecz TVN vs WOŚP 2019. Gwiazdorskie drużyny wygrały… karetkę [FOTORELACJA]

Wielki Mecz TVN kontra WOŚP 2019

8 września na Stadionie Legii przy ul. Łazienkowskiej zakończył się Wielki Mecz, w którym zmierzyły się drużyny dwóch fundacji – WOŚP oraz TVN Nie Jesteś Sam.

Spotkanie wygrała ekipa TVN, jednak tak naprawdę zwycięzcami są pacjenci Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Ustrzykach Dolnych, do którego już za kilka miesięcy trafi specjalistyczna karetka.

To już pewnego rodzaju tradycja, że przedstawiciele dwóch Fundacji – TVN Nie Jesteś Sam oraz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – spotykają się na murawie, by w duchu sportowej rywalizacji zbierać środki na zakup karetki. Efekty dwóch poprzednich meczów to karetka dla Instytutu „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka” i karetka noworodkowa dla Kliniki Neonatologii Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Tym razem celem spotkania była zbiórka pieniędzy na zakup specjalistycznej karetki, która już w styczniu trafi do Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Ustrzykach Dolnych.

Na czele drużyny WOŚP stanął Jerzy Owsiak. Skład Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zasilali m.in. Maciej Stuhr i muzycy, którzy wystąpili na Pol’and’Rock Festival – Krzysiek Sokołowski i Artur Pochwała z zespołu Nocny Kochanek, Zenek z zespołu Kabanos, Michał Jelonek z Huntera, Dżej Dżej z Big Cyca i Rafał Karwot z zespołu Tabu. Nie zabrakło też sportowców: Grzegorza Szamotulskiego, Jana Szczęsnego, Tomasza Iwana, Wojciecha Kowalewskiego, Dawida Błaszczykowskiego, Krzysztofa Ignaczaka, Dariusza Dudka i Ireneusza Jelenia. Na murawie obecni byli również przedstawiciele sponsorów i przyjaciele Fundacji.

Drużynę TVN do boju poprowadził Grzegorz Kajdanowicz, a w składzie znalazły się gwiazdy i prezenterzy oraz dziennikarze związani z telewizją m.in. Alan Andersz, Agustin Egurrola, Antoni Królikowski, Mateusz Gessler, Piotr Kraśko, Tomasz Schimscheiner, Grzegorz Kajdanowicz, Sergiusz Ryczel, Tomasz Sianecki, bracia Szczepanik z zespołu Pectus oraz Tomasz Zubilewicz. Tu również w składzie znalazło się wielu zawodników związanych ze sportem, jak choćby Grzegorz Jędrzejewski, Piotr Świerczewski i Cezary Kucharski.

Wielkie emocje rozpoczęły się wraz z pierwszych gwizdkiem po godz. 17:00, jednak już wcześniej, od godz. 13:00 korzystać można było z atrakcji zorganizowanych na błoniach Stadionu Legii, m.in. nauki pierwszej pomocy.

Wielki Mecz tradycyjnie dostarczył wielkich emocji. Zwroty akcji na boisku miały miejsce co chwilę i tak naprawdę do ostatniego momentu nie było wiadomo jakim rezultatem zakończy się spotkanie. Ostatecznie triumfowała drużyna TVN, która pokonała drużynę WOŚP 3:2. Bramki dla drużyny TVN strzelili Robert Stockinger (dwukrotnie) oraz Maciej Szczepanik. Strzelcami WOŚP byli Ireneusz Jeleń i Tomasz Iwan. W symbolicznym konkursie rzutów karnych 5:4 wygrała drużyna WOŚP.
(org.)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button