POLSKA

Wielkanoc – Zostań W Domu! Życzenia m.in. od marszałków Sejmu i Senatu, ministrów RP [WIDEO]

Życzenia wielkanocne

Z okazji świąt wielkanocnych życzenia złożyli m.in. marszałkowie Sejmu i Senatu oraz ministrowie RP.

Elżbieta Witek, Marszałek Sejmu:

„Tegoroczne Święta Wielkanocne będą inne, niż te, które znamy, ale nic nie może pozbawić nas nadziei, którą ze sobą niosą. Życzę Państwu, by ten szczególny czas był wyjątkowy i upłynął w zdrowiu, spokoju, wzajemnym zrozumieniu i życzliwości. Błogosławionych i pełnych dobra Świąt.”

Życzenia wielkanocne Marszałka Senatu RP

„Szanowni Państwo,

Nadchodzące Święta Wielkanocne kojarzą nam się z radością, związaną z cudem zmartwychwstania, z wiosną, budzącą się do życia, ale także z bólem Męki Pańskiej. W tym roku, z powodu pandemii tragicznie pustoszącej świat, będziemy je obchodzić inaczej. Spróbujmy zatem te święta spędzić tak, aby dać odczuć naszym bliskim, że mimo, iż składamy życzenia przez telefon, czy poprzez media elektroniczne, są one równie szczere, serdeczne i płynące z głębi naszych serc. To jest niezwykle ważne. Naszego polskiego ducha i naszych uczuć nie jest w stanie pokonać żadne nieszczęście.

Przeżyjmy te święta w poczuciu wspólnoty, w poczuciu więzi, które – choć na odległość – pozostają równie silne, tak, abyśmy z wiarą i nadzieją czekali na moment, kiedy jak mówi piosenka „Jeszcze będzie przepięknie, jeszcze będzie normalnie”. Tego Państwu z całego serca życzę!

Marszałek Senatu RP prof. Tomasz Grodzki”

Łukasz Szumowski, minister zdrowia

„Spokoju, wytrwałości, siły i zdrowia. Niech te święta będą nadal świętami nadziei”

Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej

„Przed nami Wielkanoc, czas radości i nadziei związanej z nowym początkiem i narodzinami życia. To także czas odrodzenia i zmartwychwstania Pańskiego. Niech więc w tych dniach towarzyszy nam wiara w zwycięstwo i nadzieja, że to co przed nami będzie pełne radości i szczęścia.”

Szef MON szczególne podziękowania za służbę i najlepsze życzenia skierował do tysięcy żołnierzy i pracowników wojska, którzy każdego dnia walczą z epidemią. – Wielu z Państwa – znacznie więcej niż zwykle – spędzi Wielkanoc na służbie z dala od swoich rodzin. (…) W tym trudnym czasie życzę wszystkim Państwu przede wszystkim zdrowia i wytrwałości. Niech radość i nadzieja płynąca ze zwycięstwa Syna Bożego nad śmiercią napełni Państwa nowymi siłami. Spokojnych świąt.

Życzenia ministra edukacji

„Zbliżające się Święta Wielkanocne, to święta radości i święta nadziei. W tym roku przebiegają one w szczególnej atmosferze. Nie będziemy mogli tak licznie spotykać się w gronie rodzinnym.

Mimo wszystko mam nadzieję, że te święta przyniosą i dużo optymizmu i nadziei na to, że wkrótce wrócimy do naszego normalnego, tradycyjnego stylu życia.

Życzę Państwu wszystkiego najlepszego – zdrowia i pomyślności z okazji Świąt Wielkanocnych.

Dariusz Piontkowski
Minister Edukacji Narodowej”

Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego

„Szanowni Państwo,

nadchodzące Święta Wielkanocne to czas nadziei, refleksji i na nowo rodzącej się wiary. To też czas rodzinnych spotkań przepełnionych radością i miłością.

Tegoroczne Święta będą jednak inne od tych, które dotychczas zapisywaliśmy w naszej pamięci. Świat i Polska przechodzą bardzo trudny czas. Nieznany i niepokojący. I w tych ciężkich chwilach zdajemy dobrze egzamin jako społeczeństwo, jako wspólnota. Akceptujemy ograniczenia, które są konieczne, dbamy o najsłabszych członków naszej wspólnoty i nie inaczej będzie w okresie nadchodzących Świąt. Musimy pozostać w domach i spędzić ten czas w gronie najbliższej rodziny.

Ale tym bardziej może, w tych trudnych chwilach, będziemy mieli szansę dostrzec to, co jest w tym najważniejszym chrześcijańskim święcie najważniejsze. To jest Święto Odkupienia. Niech to zwycięstwo życia nad śmiercią będzie naszą otuchą i drogowskazem na najbliższy czas. Życzę Państwu zdrowych i spokojnych Świąt Wielkiej Nocy.

Piotr Gliński
Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego”

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button