SKOKI NARCIARSKIE

Whistler. MŚ juniorów. Polscy skoczkowie wicemistrzami świata

Kanada

Mistrzostwa świata juniorów w konkursie drużynowym już za nami.

Reprezentacja Polski – Marcin Wróbel, Klemens Joniak, Kacper Tomasiak, Jan Habdas – wywalczyła srebrne medale. Złoto przypadło Austriakom. W rywalizacji kobiet Polki – Sara Tajner, Wiktoria Przybyła, Natalia Słowik, Pola Bełtowska – zajęły ósme miejsce. Zwyciężyły Japonki. Zawody odbyły się na skoczni olimpijskiej HS104 w kanadyjskim Whistler.

To była znakomita i bardzo zacięta walka o tytuł mistrzowski. Od początku o pierwsze miejsce bili się Polacy i Austriacy. Momentami do rywalizacji tej próbowali się włączyć Słoweńcy i Finowie, ale ich składy nie były tak wyrównane.

Ze złota mogli cieszyć Austriacy. Biało-czerwoni zajęli drugie miejsce ze stratą tylko 5,8 punktu. Walkę o trzecie miejsce wygrali Słoweńcy, którzy byli lepsi od Finów o pięć punktów. Startowało 10 drużyn.

Mistrzostwa świata juniorów, konkurs drużynowy mężczyzn, Whistler HS104, 4 lutego 2023: