WARSZAWA

Weekend w stolicy. Regaty, Parada Syrenki i tenisowa strefa kibica

Dzieje się w Warszawie

Parada Syrenki, tenisowa strefa kibica i Regaty o Puchar Prezydenta Warszawy odbędą się już w najbliższych dniach w Warszawie.

Nad Wisłą zaplanowano m.in. miasteczko żeglarskie i paradę kolorowych żagli, na Trakcie Królewskim pokazy teatralne i koncerty, a przed Kinoteką wspólne kibicowanie Idze Świątek.

8 i 9 czerwca będzie się działo! Przez cały weekend zapraszamy na Regaty o Puchar Prezydenta Warszawy. Bardzo jesteśmy z tego dumni, że żeglarze wracają na Wisłę i będą tutaj żeglować. To naprawdę nie jest łatwe – wymaga wyjątkowych umiejętności. Tak, że będzie co podziwiać! – mówił prezydent m.st. Warszawy Rafał Trzaskowski. – W sobotę zapraszamy również na Paradę Syrenki. W tym roku będzie aż 20 platform z wizerunkami syrenek. Zaczynamy na Rondzie de Gaulle’a o godzinie 13:00 w sobotę – dodał prezydent.

Regaty o Puchar Prezydenta Warszawy

Bardzo się cieszę, że na Wiśle odbędą się regaty żeglarskie. W ogóle żagle są nie tylko ładne do oglądania, ale też przyjemne do uprawiania. Wisła jest szczególną rzeką, trudną do żeglugi z powodu prądu – mówił kapitan Krzysztof Baranowski. – Sam zamierzam wystartować w Regatach o Puchar Prezydenta Warszawy i ogłaszam casting na moją załogę. Jako pierwszego kandydata widzę prezydenta Trzaskowskiego. Także zapraszam wszystkich, a przede wszystkim mieszkańców Warszawy nad Wisłę. Rzeki są podstawą naszej cywilizacji. Wspomnę tylko Tygrys, Eufrat, Nil, gdzie powstawały pierwsze cywilizacje (…) – namawiał kapitan.

Kolejna edycja Regat o Puchar Prezydenta Warszawy odbędzie się 8 i 9 czerwca na Wiśle. Podobnie jak w latach ubiegłych, impreza będzie okazją do aktywnego spędzenia wolnego czasu  na wodzie oraz w jej bezpośrednim sąsiedztwie. Na Wiśle zobaczymy ponad 20 załóg rywalizujących w różnych klasach jachtów, a całości będzie towarzyszył profesjonalny komentarz. Żeglarze będą się ścigać na Omegach – najbardziej warszawskiej jednostce pływającej, skonstruowanej 80 lat temu w Warszawie. Start pierwszego wyścigu zaplanowano na sobotę, na  godz. 11:00, a w niedzielę na godz. 10:30. Dodatkowo w sobotę zostaną rozegrane finały Regat Dzielnic, a ich uroczyste zakończenie odbędzie się o godzinie 17:00.

Baza regatowa będzie znajdować się w żeglarskim miasteczku na Plaży Rusałka, na wysokości warszawskiego ZOO, a na drugim brzegu Wisły zlokalizowana będzie strefa kibica (bulwar Jana Karskiego), gdzie również można będzie oglądać rywalizację jachtów na wodzie.

Oprócz samej rywalizacji żeglarskiej, planowane są między innymi szkolenia z nauki żeglowania na Optimistach, bezpłatne warsztaty i animacje wodniackie, Regaty Dzielnic dla wszystkich chętnych oraz parada kolorowych żagli po Wiśle.

Parada Syrenki

Obchody Święta Warszawy nie mogą obyć się bez Parady Syrenki. W tym roku na ulicach miasta będzie można zobaczyć blisko 20 specjalnych platform z syrenkami, które o 13:00 ruszą z ronda de Gaulle’a i przejadą do placu Zamkowego, zatrzymując się w wybranych punktach z atrakcjami. Przy pomnikiem Mikołaja Kopernika, gdzie będą aktorzy teatru Makata, pod hotelem Bristol, gdzie będzie można posłuchać utworów z bajek Disney’a w wykonaniu duetu Weronika Bochat i Tomasz Steciuk oraz na placu Hoovera, gdzie wystąpią dzieci z Służewieckiego Domu Kultury. Stamtąd uczestnicy parady przemieszczą się na plac Zamkowy w towarzystwie Orkiestry Dętej z Mykanowa i mażoretek w paradnych strojach.

Na placu Zamkowym odbędzie się koncert finałowy, podczas którego wspólnie z uczestnikami parady artyści ze Studio Accantus wykonają utwory z bajek Disneya.

Poza syrenkami uczestnicy wydarzenia będą mogli oglądać występy artystyczne: Teatru AKT, Teatru MAKATA, Teatru Sztuka Ciała, Teatru A3, tancerzy samby batucady Ritmo Bloco oraz posłuchać Orkiestry na Dużym Rowerze, Brass Federacji i grupy Bloco Central. Parada będzie też okazją do tego, by zobaczyć taniec z wachlarzami w wykonaniu Julii Bui-Ngoc i Katarzyny Stefanowicz.

Tenisowa strefa kibica

Dla miłośników tenisa i sportowych emocji miasto przygotowuje specjalną strefę kibica przed Pałacem Kultury i Nauki Warszawa (od strony Kinoteki), gdzie będzie można obejrzeć zmagania finalistek i finalistów tegorocznego turnieju Rolanda Garrosa. W sobotę, 8 czerwca, o godz. 15:00 będzie pokazywany mecz finałowy singla kobiet, a w niedzielę, 9 czerwca, też o godz. 15:00 rywalizować będą mężczyźni.

Dla najmłodszych wielbicieli tenisa przewidziano specjalną strefa aktywności. Na mini-korcie będzie można spróbować swoich sił z rakietą i zagrać gema pod okiem wykwalifikowanej kadry. Do dyspozycji oczekujących na rozgrywkę będą profesjonaliści: trenerzy oraz instruktorzy, którzy chętnie podzielą się doświadczeniem i wiedzą z zakresu przygotowania do gry. Strefa animacji będzie otwarta w godzinach od 13:00 do 17:00 zarówno w sobotę, jak i w niedzielę.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button