CIEKAWOSTKI

Warszawskie ZOO zaprasza na 18 urodziny słonia Leona. Zwierzę otrzyma dowód osobisty!

Warszawskie ZOO

W sobotę, 2 lutego, z okazji osiemnastych urodzin słonia Leona na gości warszawskiego zoo czeka wiele atrakcji – gry, konkursy i tort.

Największy mieszkaniec ogrodu otrzyma tego dnia specjalny dowód osobisty.

Wydarzenie rozpocznie się o godz. 11.00, w słoniarni ogrodu zoologicznego. Uczestnicy imprezy dowiedzą się wielu ciekawostek, np.jakie są ulubione przysmaki i zabawki zwierząt. Dzieci zobaczą też odciski wielkich stóp, trąby, skóry a nawet fragmenty czaszki. O godz. 12.00, wraz z prezentami i tortem, słoń Leon otrzyma dowód osobisty w rozmiarze XXL. Jego opiekunowie podzielą się zaskakującymi informacjami o afrykańskich mieszkańcach zoo, a także przeprowadzą test wiedzy z nagrodami.

Najmłodsi, tego dnia mogą spróbować swoich sił w teście sprawnościowym „Czy łatwo posługiwać się trąbą?” – do wykonania będzie kilka zadań polegających na podnoszeniu, przesuwaniu, układaniu drobnych przedmiotów przy pomocy specjalnego chwytaka. Nie zabraknie też warsztatów plastycznych i terenowej gry.

Chętni mogą przynosić prezenty w postaci opakowań fistaszków i pestek dyni. Mile widziane są również upominkowe kartki. Do udziału w wydarzeniu upoważnia ważny bilet wstępu do warszawskiego zoo. Szczegóły dostępne na fanpage’u ogrodu i na stronie zoo.waw.pl.

Program wydarzenia:

godz. 11.00-14.00, słoniarnia – warsztaty,

· słoniowe zabawki i przysmaki,

· ekosłoniowy papier,

· fragmenty czaszki i ciosów słonia,

· odciski trąby, stóp i skóry,

· zajęcia plastyczne – urodzinowa kartka dla Leona,

· giga kolorowanka,

· słoniowe konkursy,

godz. 12.00 – wręczenie dowodu osobistego przez Justynę Glusman, dyrektorkę koordynatorkę ds. zrównoważonego rozwoju i zieleni m.st. Warszawy na ręce Andrzeja Kruszewicza, dyrektora zoo,
godz. 12.30 – spotkanie z opiekunami słoni,
godz. 13.00 – konkurs wiedzy o Leonie,
godz. 13.30 – tort dla gości.

Warszawskie zoo

Słoń Leon urodził się w 2001 roku w ZOO w Tel Awiwie, skąd po dwóch latach przyjechał do Warszawy. Towarzyszą mu trzy samice – 37 letnia Erna i dwie dwudziestolatki – Buba i Fryderyka. Na powierzchni 40 ha Miejskiego Ogrodu Zoologicznego mieszka obecnie ponad 12 000 zwierząt, należących do 543 gatunków, z których 47 jest objętych programami ratowania zwierząt zagrożonych wyginięciem.
(UMW)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button