WARSZAWA

Warszawianka Roku 2020. Opowiedz ich historię

Warszawianka Roku 2020

Rok 2020 wystawił kobiety na największą próbę – wiele warszawianek stanęło na pierwszej linii walki z pandemią.

Wszystkie mieszkanki stolicy, które zmierzyły się z wyzwaniami w czasach izolacji, są bohaterkami. Miasto zaprasza do docenienia ważnych dla nas kobiet i opowiedzenia ich wyjątkowych historii pod wspólnym hasztagiem #warszawiankaroku2020.

– Dwie ubiegłe edycje plebiscytu Warszawianka Roku zachęciły tysiące mieszkańców do poznania historii niezwykłych kobiet, które każdego dnia poprzez swoje działania wpływają na rozwój i dobre imię stolicy oraz nie pozostają obojętne na los innych. Stan epidemiczny wymusił na nas wiele zmian, ale także postawił przed nami wiele wyzwań, z którymi jako społeczeństwo musieliśmy – musimy – sobie poradzić – mówi Ewa Malinowska-Grupińska, przewodnicząca Rady m.st. Warszawy. – Wiele kobiet znalazło w sobie nieprzeciętne pokłady energii i dzięki temu nie poddają się na froncie walki z Covid-19. Chcemy im podziękować i dać możliwość opowiedzenia o nich – dodaje.

W poprzednich edycjach plebiscytu to mieszkańcy, oddając głosy w publicznym głosowaniu, wybrali laureatki. Tytuły w 2018 roku otrzymały: Anna Ojer – Warszawianka Roku 2018,  Krystyna Janda – Warszawianka Przemian. W 2019 roku natomiast: Nicole Sochacki-Wójcicka – Warszawianka Roku 2019 oraz Irena Sendlerowa – Warszawianka Stulecia.

– W tym roku Warszawianka Roku jest w każdej z nas. Z pewnością warto o tym mówić. O poświęceniu, profesjonalizmie, współpracy, a także o pozornie zwykłych historiach kobiet, dzięki którym możemy przetrwać ten czas – mówi Renata Kaznowska, zastępca prezydenta Warszawy.

Mieszkańcy mogą opowiedzieć historię swoich matek, córek, przyjaciółek lub zupełnie obcych kobiet, które wyróżniły się swoją postawą w ostatnich tygodniach. Relacje zbierane są pod wspólnym hasztagiem #warszawiankaroku2020 na Youtube, Facebooku i Instagramie, a także drogą mailową (warszawiankaroku@um.warszawa.pl) oraz korespondencyjnie – pod adresem Biura Marketingu Miasta, ul. Senatorska 36, 00-095 Warszawa.

– Będziemy czytać i słuchać o bohaterkach, które swoimi działaniami inspirowały innych w tym trudnym czasie. Pielęgniarki, opiekunki, nauczycielki, sprzedawczynie, farmaceutki, kucharki i wiele innych kobiet – doceniamy każdą z nich. Dlatego wyjątkowo nie organizujemy plebiscytu. Inicjujemy kampanię społeczną mówi Aldona Machnowska-Góra, dyrektor koordynator ds. kultury i komunikacji społecznej.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Back to top button