POLSKA

Warszawa. Zamierzał zdetonować auto przed komisariatem. „Doszło do usiłowania zabójstwa policjantów”

Warszawski bomber

Stołeczna policja poinformowała o „usiłowaniu zabójstwa policjantów”.

Zatrzymano 23-latka, który próbował zdetonować samochód przed jednym z warszawskich komisariatów.

Mężczyzna znany jest funkcjonariuszom i był już notowany. Zagrożenie wybuchem było realne. Oprócz policjantów poszkodowani mogli być również mieszkańcy z pobliskich bloków.

Stołeczna policja:

„Ostatnie tygodnie to niebywały hejt skierowany wobec policjantów. Mieliśmy do czynienia z groźbami, które były kierowane nie tylko do nich, ale również ich rodzin. Tym razem mamy jednak do czynienia z realnym zagrożeniem życia policjantów.

Doszło do usiłowania zabójstwa policjantów. Zatrzymany został 23-latek, który chciał zdetonować auto pod jednym z warszawskich komisariatów.

Mężczyzna w weekend podjechał pod jeden z komisariatów. Była noc, zaczął wielokrotnie używać klaksonu. W ten sposób chciał ściągnąć w okolice auta jak najwięcej policjantów. Na całe szczęście nie doszło do eksplozji. Mężczyzna został obezwładniony. Trafił do policyjnego aresztu.

Materiały zabezpieczone do sprawy wskazują jednoznacznie na planowanie zabójstwa policjantów. Zdecydowane kroki podjęła prokuratura. Wnioskowano o areszt dla mężczyzny. Sąd przychylił się do tego wniosku, stosując taki środek zapobiegawczy na okres trzech miesięcy.”

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button