WARSZAWA

Warszawa Stolica Sylwestra. Gwiazdy, bezpieczeństwo i „atrakcyjny” pawilon

Sylwester 2019 w Warszawie

31 grudnia na mieszkańców i gości, którzy przyjdą na plac Bankowy, jak i widzów TVN, którzy ostatni dzień roku spędzą przed telewizorem, czeka pięć godzin zabawy przy największych polskich i światowych przebojach.

Na zabawę na pl. Bankowy zaprosiła warszawianki i warszawiaków podczas konferencji prasowej Renata Kaznowska, wiceprezydent Warszawy.

– W tym roku, tak jak w ubiegłym, szykujemy wspaniałą zabawę z gwiazdami i doskonałą muzyką – powiedziała wiceprezydent.

Gwiazdy i wielkie przeboje

Zabawę na futurystycznej scenie zapewnią gwiazdy, które zaśpiewają polskie i zagraniczne przeboje ostatnich dekad. Zobaczymy i usłyszymy zespoły: Bajm, Perfect, Kombii, Blue Cafe i Pectus, a także Edytę Górniak, Aleksandrę Gintrowską, Sylwię Grzeszczak, Reni Jusis, Anię Karwan, Ewelinę Lisowską, Patrycję Markowską, Natalię Szroeder oraz Baranovskiego, Grzegorza Hyżego, Libera i Sławka Uniatowskiego.

Gospodarzami sylwestrowego wieczoru będą: Gabi Drzewiecka, Patrycja Kazadi, Marcin Prokop, Filip Chajzer i Augustin Agurola – a ten ostatni w dwóch rolach, bo jest także odpowiedzialny za choreografię – poinformował Tomasz Marszałł, dyrektor Departamentu Komunikacji i Marketingu TVN.

Artystom na scenie będą towarzyszyli tancerze w różnorodnych, oryginalnych układach choreograficznych. Zabawa rozpocznie się o godz. 19.00.

Zmiany w komunikacji 31.12/01.01 (fot. org.)

Osoby z niepełnosprawnościami

Jak co roku na terenie zabawy zostanie wydzielona specjalna, oznakowana strefa dla osób z niepełnosprawnościami. Będzie wyposażona w podest dla osób na wózkach inwalidzkich. Osoby niewidome i słabo widzące skorzystają z audiodeskrypcji, a osoby niesłyszące będą miały zapewnione tłumaczenie na język migowy i pętlę indukcyjną. Teksty utworów zostaną wyświetlone na ekranie. W strefie będą obecni przeszkoleni asystenci.

W strefie promocyjnej będą dostępne materiały informacyjne, takie jak mapy imprezy z zaznaczonymi ułatwieniami czy zapleczem sanitarnym przystosowanym dla osób z niepełnosprawnościami. Cały teren zabawy zostanie oznakowany dobrze widocznymi piktogramami.

Osoby z niepełnosprawnościami mogą zamówić transport na pl. Bankowy – dzwoniąc pod nr tel. 22-298-59-00 i 720-915-300 lub wysyłając zgłoszenie drogą elektroniczną pod adresem bus@specjaltrans.pl – do 27 grudnia 2019 r. do godz. 15.00.

Warszawski pawilon sylwestrowy

Zabawa na scenie, która właśnie się buduje na placu, to jedno, a ja zapraszam także do warszawskiego pawilonu sylwestrowego z wieloma atrakcjami. Podobny był już w roku ubiegłym i cieszył się dużym powodzeniem – podkreśliła wiceprezydent R. Kaznowska.

W pawilonie sylwestrowym na pl. Bankowym czekać będzie moc atrakcji, a także praktyczne informacje. Będzie stworzona aranżację, która pozwoli poczuć się jak w magicznej krainie pełnej kwiatów i zieleni.

Znajdzie się tam między innymi strefa makijażu, w której charakteryzatorki dodadzą każdemu odrobinę sylwestrowego blasku. Będzie też magiczna przestrzeń do malowania światłem, w której uczestnicy stworzą własne przestrzenne wzory, a później uwiecznią się wśród nich na zdjęciu.

Przygotowano także interaktywną grę, podczas której uczestnicy zmierzą się z wyzwaniami segregacji odpadów, a dla odważnych grę z quizem o Warszawie.

Wewnątrz pawilonu znajdzie się także punkt informacyjny, gdzie każdy będzie mógł dowiedzieć się wszystkiego o przebiegu imprezy, atrakcjach oraz o ułatwieniach dla osób z niepełnosprawnościami.

Przed pawilonem będzie można nagrać życzenia noworoczne oraz wykonać zdjęcie wewnątrz szklanej kuli ze śniegiem. Na wszystkich będą czekać nagrody w postaci miejskich gadżetów, a na zmarzniętych – ciepła herbata. 

Główne punkty rozwozu imprezy po jej zakończeniu (fot. org.)

Bezpieczny sylwester

Podobnie jak w roku ubiegłym prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski wydał decyzję, aby na miejskim sylwestrze nie było pokazu sztucznych ogni.  – O północy pokażemy widowisko z wykorzystaniem najnowocześniejszej techniki scenicznej – powiedział Andrzej Matusiak, dyrektor Stołecznej Estrady.

Na teren zabawy będzie można łatwo się dostać.- Przygotowaliśmy 48 wejść na pl. Bankowy, od ul. Królewskiej i Marszałkowskiej będą 24 bramki, od ul. Senatorskiej – 8, a od al. „Solidarności” 16 wejść – wymienił A. Matusiak.

Miejski sylwester będzie bezpieczny. O obowiązujących zasadach przypomniała Ewa Gawor, dyrektor Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego. – Na teren imprezy masowej nie można wnosić broni, materiałów pirotechnicznych, środków odurzających, napojów alkoholowych, ostrych przedmiotów. Nie będą także wpuszczane osoby pijane, a wszyscy uczestnicy będą musieli się podporządkować poleceniom służb – podkreśliła E. Gawor.

O porządek i bezpieczeństwo podczas zabawy sylwestrowej zadba 360 pracowników służb informacyjnych, a rejon dookoła pl. Bankowego będzie patrolować 100 policjantów i kilkudziesięciu strażników miejskich. Straż Pożarna wystawi cztery wozy bojowe, a na terenie będzie także zabezpieczenie medyczne.
(UMW)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button