WARSZAWA

Warszawa-Okęcie. Amunicja i granat bojowy w bagażu obywatela RPA

Lotnisko Chopina

28 sierpnia funkcjonariusze z Placówki SG Warszawa-Okęcie zatrzymali 41-letniego obywatela RPA.

W jego bagażu podręcznym podczas kontroli bezpieczeństwa znaleziono 4 sztuki amunicji, a w bagażu rejestrowanym 1 sztukę granatu bojowego. Mężczyzna został zatrzymany.

Do zdarzenia doszło na Lotnisku Chopina. Podczas kontroli bezpieczeństwa u jednego z pasażerów (podróżującego do Dubaju) ujawniono w bagażu podręcznym 4 sztuki amunicji niepozbawionej cech bojowych. Mężczyzna nie miał dokumentów uprawniających do wywozu jej za granicę. Tłumaczył funkcjonariuszom, że nie wiedział, że amunicja była w jego bagażu i nie miał zamiaru przewozić jej przez granicę.

Podróżnego zatrzymano w celu przeszukania jego pozostałych bagaży rejestrowanych. W trakcie ponownej kontroli w jednym z nich funkcjonariusze ujawnili 1 sztukę granatu bojowego. Zarządzono ewakuację terminala, która objęła stanowiska kontroli bezpieczeństwa, halę ogólnodostępną, terminal A strefa CDE, antresolę oraz pierwszą i drugą nitkę podjazdu na lotnisko. Po przybyciu na miejsce służb ratunkowych pirotechnicy z Placówki SG Warszawa-Okęcie, wykorzystując specjalistyczny sprzęt, zabezpieczyli niebezpieczny przedmiot.

Podczas działań ewakuowano około 400 osób. Wobec mężczyzny wszczęto czynności w sprawie posiadania amunicji oraz granatu, którym mógł spowodować niebezpieczeństwo dla życia lub zdrowia wielu osób albo mienia w wielkich rozmiarach.

Dzisiaj (29 sierpnia) obywatel RPA zostanie przewieziony do Prokuratury Rejonowej Warszawa-Ochota w celu prowadzenia dalszych czynności w tej sprawie.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button