WARSZAWA

Warszawa. Nowe skrzydło Szpitala Bielańskiego już gotowe. Wkrótce otwarcie

Stołeczne newsy

W nowej części szpitala znajduje się m.in. nowoczesny blok operacyjny oraz oddziały: intensywnej terapii, rehabilitacji i psychiatrii.

Inwestycja za blisko 200 mln zł jest w całości finansowana z budżetu Warszawy. Zgodnie z harmonogramem nowe skrzydło Szpitala Bielańskiego zostanie otwarte do końca tego roku.

Jak podkreśla Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy, budowa nowej części Szpitala Bielańskiego zakończyła się w niespełna dwa lata. – W nowym pięciokondygnacyjnym skrzydle szpitala o powierzchni blisko 10 tys. m² znajduje się blok operacyjny z 10 salami, oddział intensywnej terapii, oddział psychiatrii dla dorosłych, oddział rehabilitacji, laboratoria, centralna sterylizatornia. Zgodnie z harmonogramem do końca tego roku planujemy zakończyć całość inwestycji oraz przenieść pacjentów i uruchomić działalność medyczną w nowym skrzydle – informuje prezydent.

Rozbudowa i modernizacja Szpitala Bielańskiego jest w całości finansowana z budżetu miasta – koszt inwestycji to 196 mln zł.

Obecnie trwają wewnętrze odbiory, próby systemów instalacyjnych oraz wyposażanie obiektu. W połowie września rozpoczną się odbiory Straży Pożarnej i kolejne, które potrwają od 2 do 3 miesięcy.

Dzięki nowo wybudowanej części, Szpital Bielański, który jest największym samorządowym szpitalem w stolicy, rozszerzy swoją działalność medyczną i będzie również jednym z najnowocześniejszych i najlepiej wyposażonych podmiotów – mówi Ewa Malinowska – Grupińska – przewodnicząca Rady Warszawy

– W ramach inwestycji równolegle trwają postępowania przetargowe na dostawę wyposażenia sprzętu medycznego, mebli i akcesoriów do nowego budynku na co miasto przeznaczyło blisko 70 mln zł– podkreśla Renata Kaznowska, zastępca prezydenta Warszawy.

Modernizacja i rozbudowa szpitala jest realizowana w nowoczesnej technologii cyfrowego modelu 3D i powstaje zgodnie z zasadami BIM – Building Information Modeling. To innowacyjny sposób projektowania, realizowania oraz zarządzania, który umożliwia na każdym etapie inwestycji dostęp do cyfrowego modelu 3D obiektu z użyciem platformy komunikacyjnej.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź również
Close
Back to top button