WARSZAWA

Warszawa. Kampania „Rower to pojazd”. Cyklisto – zachowaj kulturę!

Kampania „Rower to pojazd”

Rower to pojazd, a strażnik to człowiek – i w wyjątkowych sytuacjach zamiast mandatu może wręczyć rowerowy gadżet.

Zwłaszcza, gdy trwa kampania „Rower to pojazd”, promująca kulturę drogową.

Program, który rozpoczął się wiosną, ma pokazać, że warto jeździć przepisowo. Zarząd Dróg Miejskich nawiązał współpracę z operatorem rowerów miejskich i stołeczną Strażą Miejską – wszystko po to, by dotrzeć w miejsca, gdzie na bezpieczeństwo w ruchu trzeba kłaść nacisk szczególny.

Działania na rzecz bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego – a właśnie do nich zalicza się rowerzystów – są wpisane w zadania straży miejskich.

– Kładziemy nacisk na edukację i profilaktykę, szczególnie wśród najmłodszych. Nasi funkcjonariusze często proszeni są o asystę podczas egzaminów na kartę rowerową, prowadzimy też zajęcia w szkołach, dotyczące bezpieczeństwa na drogach, co przekłada się na wychowanie pokolenia świadomych uczestników ruchu – mówi Sławomir Smyk z Wydziału Promocji i Komunikacji Społecznej Straży Miejskiej m.st. Warszawy. Aby wypromować bezpieczeństwo także wśród tych, którzy do szkół już nie chodzą, strażnicy ruszyli w miasto wyposażeni nie w bloczki mandatowe, a rowerowe gadżety: dzwonki, lampki i naklejki.

1 lipca specjalny patrol można było spotkać na Placu Bankowym. Akcja spotkała się z dużym zainteresowaniem miejskich cyklistów. W ciągu najbliższych dniach odwiedzimy inne miejsca, w których zachęcać będziemy do bezpiecznego poruszania się po jezdniach, ścieżkach rowerowych oraz – w określonych przez przepisy sytuacjach – chodnikach.
(SM)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button