WARSZAWA

Warszawa. Hydraulik przestraszył się węży w studni. Były to… padalce

Ekopatrol

Mężczyzna, który zszedł do studni w Falenicy był przekonany, że na dnie ciemnych kręgów zobaczył węże.

Wkrótce okazało się, że były to tylko padalce. Gadami zaopiekowali się strażnicy z Ekopatrolu.

Pewna mieszkanka stolicy kupiła działkę rekreacyjną w Falenicy. Postanowiła uruchomić nieczynną od jakiegoś czasu studnię. W tym celu po południu 18 lipca umówiła się z hydraulikiem.

Specjalista obejrzał wpuszczone w ziemię obok domu betonowe kręgi, ale było dość ciemno. Postanowił więc wstawić do kręgów drabinę i po niej zejść na dół. Jak szybko zszedł tak szybko wdrapał się na górę, krzycząc do właścicielki działki, że na dole są węże. Kobieta natychmiast zadzwoniła pod numer alarmowy 112.

Po chwili informacje o zdarzeniu otrzymali też strażnicy miejscy z Ekopatrolu. Gdy funkcjonariusze przyjechali, na miejscu była już straż pożarna. Nie wiadomo było jakie zwierzęta są na dnie studni. Mogły to być rodzime niegroźne węże, jadowite żmije albo egzotyczne gady, których ktoś próbował się pozbyć z hodowli. Wiedząc, że zwierzęta pełzające bardzo dobrze pływają, strażacy powoli wpompowali do studni wodę.

– Po chwili zobaczyliśmy jak na kawałkach styropianu wypłynęły na powierzchnię cztery, niegroźne dla ludzi, padalce. Zwierzęta były w dobrym stanie. Wszystkie zostały odłowione – powiedział strażnik Jacek Kosela z Ekopatrolu.

Padalce choć podobne wyglądem do węży to nimi nie są. Są niejadowitymi, beznogimi jaszczurkami, które w naszym kraju są pod ścisłą ochroną. Zwierzęta zostały przez strażników wypuszczone do lasu na terenie Wawra.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button