SPORTY WALKI

Walka o pas wagi koguciej. „Polski Czołg” na KSW 69 w Warszawie

MMA

Już 23 kwietnia w warszawskim studiu ATM odbędzie się gala KSW 69.

W trakcie tego wydarzenia Sebastian Przybysz (9-2, 4 KO, 2 Sub) stanie do kolejnej obrony pasa wagi koguciej. Fani zobaczą również pojedynek czołowych zawodników wagi średniej, w którym Cezary Kęsik (13-1, 10 KO, 2 Sub) zmierzy się z Pawłem Pawlakiem (19-4-1, 9 KO, 3 Sub).

Sebastian Przybysz, mistrz wagi koguciej, pozostaje niepokonany od roku 2019. W ostatnim boju stanął do pierwszej obrony tytułu i w pięknym stylu poddał Bruno Santosa. Technika kończąca w wykonaniu mistrza została nagrodzona bonusem i prestiżową statuetką Heraklesa za najlepsze poddanie 2021 roku. Sebastian zdobył pas na gali KSW 59. Pokonał wówczas w efektownym boju Antuna Račicia i odebrał mu tytuł.

Cezary Kęsik powróci do okrągłej klatki po emocjonującym pojedynku z Marcinem Krakowiakiem. Starcie, do którego doszło podczas gali KSW 64, zakończyło się nokautem w trzeciej rundzie i zostało wybrane walką wieczoru tego wydarzenia. Popularny „Polski Czołg” słynie z siły swoich ciosów. Do tej pory aż dziesięć pojedynków zakończył nokautami. Kęsik ma na swoim koncie zdobycie pasa kategorii średniej organizacji TFL, a aktualnie znajduje się na piątym miejscu rankingu tej kategorii w KSW.

Paweł Pawlak w świetnym stylu wkroczył do organizacji KSW. Podczas gali KSW 63 rozbił na pełnym dystansie Damiana Janikowskiego. Pojedynek został wybraną walką wieczoru, a panowie nagrodzeni bonusami. Były mistrz organizacji Babilon MMA jest dziś na fali czterech wygranych z rzędu, a od roku 2019 pozostaje niepokonany. Udany debiut w KSW zapewnił Pawłowi czwarte miejsce w rankingu wagi średniej.

Walka wieczoru | Main event

Walka o pas kategorii koguciej| KSW Bantamweight Championship Bout

61,2 kg/135 lb: Sebastian Przybysz (9-2, 4 KO, 2 Sub) vs TBA

Karta główna | Main card

83,9 kg/185 lb: Paweł Pawlak (19-4-1, 9 KO, 3 Sub) vs Cezary Kęsik (13-1, 10 KO, 2 Sub)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button