ŚWIAT

USA. Donald Trump spotkał się z Andrzejem Dudą. Wiemy o czym rozmawiali

Stany Zjednoczone

Podczas wizyty w Nowym Jorku prezydent Andrzej Duda spotkał się (wg. strony KPRP) z 45. prezydentem (byłym – red.) Stanów Zjednoczonych Donaldem Trumpem.

Spotkanie trwało 2,5 godziny.

– Przyjacielskie spotkanie, w bardzo miłej atmosferze – mówił po zakończeniu Andrzej Duda.

Po spotkaniu Andrzeja Dudy z Donaldem Trumpem minister Wojciech Kolarski powiedział: – Znakomite spotkanie dwóch przyjaciół (przyjaciół?! SERIO?! – red.), którzy wspominali ten czas, kiedy przez cztery lata współpracowali, sprawując urzędy prezydenckie. To był bardzo dobry, owocny czas dla relacji polsko–amerykańskich. Donald Trump wielokrotnie podkreślał wielką sympatię do Polski i uznanie, które żywi wobec Polaków.

W czasie trwania kadencji prezydenta USA Donalda Trumpa obaj przywódcy spotykali się wielokrotnie. W lipcu 2017 r. w Polsce oraz w Stanach Zjednoczonych: we wrześniu 2018, w czerwcu 2019 r. i w czerwcu 2020 r. Poza tym Andrzej Duda i Donald Trump spotykali się kilkakrotnie przy okazji rozmów wielostronnych, m.in. szczytów NATO, posiedzeń Zgromadzenia Ogólnego ONZ, spotkań Forum Ekonomicznego w Davos.


Wspieranie przez pisowskiego prezydenta przyjaciół Putina i przestępców (nie musimy przypominać kogo Duda ułaskawiał w Polsce) jest haniebne! Wynik przyszłych wyborów prezydenckich w USA nie jest przesądzony. Wygrać może i Biden i Trump.

Tak jak już wcześniej napisaliśmy (co dam Duda potwierdził), że wybrał się na „wycieczkę”, bo z Trumpem spotkał się „prywatnie” na koszt polskich podatników.

Sztab byłego prezydenta USA, który ubiega się o reelekcję wydał komunikat:

„Prezydent Trump spotkał się dziś wieczorem w Nowym Jorku z prezydentem Polski Andrzejem Dudą. Obaj prezydenci, którzy są wielkimi przyjaciółmi, omówili propozycję prezydenta Dudy, aby państwa NATO zwiększyły wydatki na obronę na poziomie 3%.

Rozmawiali także o wojnie między Rosją a Ukrainą, konflikcie z Izraelem na Bliskim Wschodzie i wielu innych tematach związanych z dotarciem do pokoju na świecie.


Spotkanie, które odbyło się w mieszkaniu prezydenta Trumpa w Trump Tower, trwało dwie i pół godziny.

Prezydent Trump z sentymentem wspominał swoją przełomową podróż do Polski w 2017 r. i pochwalił Polaków za niezłomną obronę swojej suwerenności i zaangażowanie na rzecz bezpieczeństwa granic Europy przed wszelkimi zagrożeniami.

Prezydent Trump jest wielkim fanem Polski i Polaków.”

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button