FILM I SERIALE

Uroczysta premiera filmu „Mosquito State” [ZDJĘCIA]

Film

28 października odbyła się premiera thrillera „Mosquito state”.

Polsko-amerykańska produkcja w reżyserii Filipa Jana Rymszy miała swoją światową premierę w Wenecji, gdzie film zdobył wyróżnienie Bisato d’Oro za najlepsze zdjęcia, produkcja zdążyła też zostać nagrodzona za najlepsze efekty specjalne na 53. Międzynarodowym Festiwalu Fimowym w Sitges. Najświeższe sukcesy „Mosquito state” to Złoty Pazur za odwagę formy i treści oraz statuetka za najlepszy dźwięk na 46. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Podczas wczorajszego wydarzenia na czerwonym dywanie, obok twórcy, pozował szereg gości premiery. Część uroczystą poprowadziła Magda Juszczyk. „Mosquito state” od dziś można oglądać na ekranach polskich kin.

Zobacz zwiastun thrillera:

Imponujący wizualnym rozmachem, hipnotyczny i trzymający w napięciu thriller przywodzący na myśl wybitne dzieła Davida Cronenberga i Darrena Aronofsky’ego. Film miał światową premierę na 77. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji, gdzie otrzymał wyróżnienie Bisato d’Oro za najlepsze zdjęcia. Obraz ten został również nagrodzony na 53. edycji MFF w Sitges za najlepsze efekty specjalne oraz brał udział w Konkursach Głównych festiwali filmowych w Genewie i na Nowych Horyzontach we Wrocławiu. W rolach głównych tej polsko-amerykańskiej produkcji wystąpiły gwiazdy międzynarodowych hitów w tym m.in. Beau Knapp („Super 8”), Jack Kesy („Deadpool 2”) i Charlotte Vega („[Rec] 3: Geneza”). Za stworzenie wysmakowanej warstwy wizualnej na planie odpowiedzialni są polscy twórcy: scenografia – Marek Warszewski („Rojst’97”, „Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa”, „Miasto 44”), dekoracja wnętrz – Anna Marzęda („Rojst”, „Obce niebo”), kostiumy – Katarzyna Lewińska ( „W głębi lasu”, „1983”, „Cicha noc”).

Richard mieszka w odciętym od świata ekskluzywnym apartamencie w samym centrum Nowego Jorku z imponującym widokiem na Central Park. Mężczyzna jest geniuszem matematycznym i pracuje jako analityk finansowy na Wall Street, gdzie obsesyjnie śledzi przewijające się na ekranie skomplikowane ciągi danych. W pewnym momencie obserwowane przez niego algorytmy wykazują niepokojące anomalie a on sam przeczuwa nadchodzące widmo krachu finansowego. Jako samotnik rzadko opuszcza biuro i mieszkanie, ale pewnego dnia udaje się na ekskluzywną imprezę firmową pełną bogatych ludzi z wyższych sfer. Poznaje tam piękną i tajemniczą Lenę. Zafascynowany atrakcyjną kobietą, zaprasza ją do swojego domu. Lena nie zdaje sobie sprawy z tego, że Richard cierpi na poważne zaburzenia psychiczne, a jego zainteresowanie jej osobą balansuje na pograniczu obsesji. W przepełnionym niepokojącą atmosferą mieszkaniu samotnego mężczyzny, Lena pozna skrywany przez niego mroczny sekret.

Obsada: Beau Knapp („Nice Guys. Równi goście”, „Nocny pościg”, „Super 8”), Charlotte Vega („[Rec] 3: Geneza”, „American Assassin”), Jack Kesy („Deadpool 2”, „Baywatch. Słoneczny patrol”), Audrey Wasilewski („RED”, „Siedem dusz”, „Czego pragną kobiety”), Dominika Kachlik („Ultraviolet”, „BoJack Horseman”, „Wojenne dziewczyny”)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button