TRÓJMIASTO

Upały. Uratowano zamknięte w samochodzie szczeniaki

Uwaga na upały!

Dzięki czujności jednej z mieszkanek Skarszew policjanci pomogli czterem szczeniakom zamkniętym w samochodzie.

Mundurowi rozbili jedną z szyb w aucie, czym umożliwili zwierzakom dostęp do świeżego powietrza oraz podali im wodę.

Wczoraj w godzinach południowych dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim odebrał zgłoszenie, że w Skarszewach od pewnego czasu stoi zaparkowany samochód z zamkniętymi w środku psami, które bardzo ujadają. Policjant natychmiast wysłał na miejsce patrol.

Skarszewscy policjanci po dojechaniu na miejsce zobaczyli ciemny samochód osobowy, który stał w nasłonecznionym miejscu. W środku zamknięte były cztery pieski. Szyby były zasunięte a szczeniaki nie miały dostępu do wody. Policjanci podjęli próbę ustalenia właściciela samochodu.

Widząc, że psy są w skrajnym wyczerpaniu i w celu ratowania ich życia policjanci wybili jedną z szyb w aucie, czym umożliwili zwierzakom dostęp do świeżego powietrza oraz dali im pić. Dopiero po upływie około dwóch godzin na miejscu interwencji zjawił się właściciel pojazdu.

Stan zdrowia szczeniaków sprawdził lekarza weterynarii.

Policjanci uratowali zamknięte w aucie szczeniaki (fot. policja)

W tej chwili śledczy prowadzą postępowanie, które pozwoli ustalić wszystkie okoliczności tego zdarzenia. Znęcanie się nad zwierzętami jest zagrożone do 3 lat pozbawienia wolności.

ZBLIŻAJĄ SIĘ UPALNE, GORĄCE DNI TAK WIĘC PAMIĘTAJMY!

Wystarczy kilkanaście minut, aby w szczelnie zamkniętym, pozostawionym w słońcu pojeździe, temperatura wzrosła do poziomu, który grozi przegrzaniem. widząc zagrożenie, nie bądźmy obojętni i poinformujmy o wszystkim Policję, dzwoniąc pod numer alarmowy 112.

Przypominamy także, że w sytuacji zagrażającej życiu lub zdrowiu sami możemy podjąć czynności zmierzające do udzielenia pomocy.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button