POLITYKAPOLSKA

Umowa koalicyjna przez liderów Koalicji Obywatelskiej, Trzeciej Drogi i Lewicy podpisana

Polityka

Liderzy obecnej opozycji podpisali umowę koalicyjną.

10 listopada po tygodniach negocjacji parafowali dokument w budynku Sejmu.

Jest to umowa koalicyjna trzech ugrupowań, tj. Koalicji Obywatelskiej, Trzeciej Drogi oraz Lewicy.

– Lista przyszłego rządu zostanie przedstawiona w Sejmie – stwierdził szef Platformy Obywatelskiej Tusk.

Zapoznaj się z Umową Koalicyjną!

W Sejmie byli obecni: Donald Tusk, szef Polski 2050 Szymon Hołownia, szef Polskiego Stronnictwa Ludowego Władysław Kosiniak-Kamysz oraz Robert Biedroń i Włodzimierz Czarzasty z Lewicy.

– Umowa ta to dla nas zbiór drogowskazów i rekomendacji dla naszej pracy już po utrzymaniu takiej możliwości przez pana prezydenta – powiedział Tusk.


– Jesteśmy gotowi parafować tekst umowy koalicyjnej, która będzie dla nas zbiorem drogowskazów i rekomendacji dla naszej pracy.
Jesteśmy gotowi od dziś do wzięcia odpowiedzialności za naszą ojczyznę. Szybko i zgodnie zakończyliśmy pracę nad tym ważnym i zobowiązującym nas dokumentem. Udowodniliśmy, że dla Polski pomimo różnic można pracować spokojnie i w harmonii.
Co do personaliów przeszły najłagodniej. Ci, którzy mają o tym decydować w głosowaniu nad wotum zaufania i prezydent, który ma później podjąć decyzję, nie powinni czytać w gazetach o różnych przeciekach. Mogę potwierdzić, że praktycznie wszystkie rozstrzygnięcia – to jest już za nami. Będą potrzebne jedynie kosmetyczne korekty – dodał.

– 5 października wygrała Polska. Dziś, 10 listopada, wygrała współpraca. 4 ugrupowania demokratyczne podpisały dziś deklarację o współpracy we wspólnym rządzie. To wielki zaszczyt, ale i wielka odpowiedzialność. Dziękujemy wszystkim wyborczyniom i wyborcom za zaufanie! – mówił Robert Biedroń.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button