SZCZECIN

Ugodzili nożem mężczyznę i zdewastowali jego pojazd. Sprawcy zatrzymani

Mścice

Dwóch mieszkańców gminy Będzino (woj. zachodniopomorskie) usłyszy zarzut usiłowania zabójstwa.

W trakcie sprzeczki, działając wspólnie i w porozumieniu ugodzili nożem mężczyznę, pobili go, a następnie zdewastowali jego pojazd. Zatrzymani przez policjantów z II koszalińskiego komisariatu, przebywają obecnie w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych oczekując na zarzut i zastosowanie wobec nich środka izolacyjnego w postaci tymczasowego aresztowania.

17 lutego w godzinach popołudniowych w Mścicach dwaj mężczyźni dopuścili się najpierw aktu wandalizmu w postaci dewastacji pojazdu należącego do znanego im mężczyzny, a następnie w trakcie szarpaniny, która wywiązała się pomiędzy nimi pobili pokrzywdzonego oraz ugodzili go nożem. Mężczyzna z raną ciętą trafił do koszalińskiego szpitala.

Po otrzymaniu zgłoszenia policjanci natychmiast rozpoczęli poszukiwania sprawców. Szereg działań podjętych przez mundurowych także w postaci blokady dróg, doprowadził do ujęcia, a następnie zatrzymania obu sprawców. Mężczyźni obecnie przebywają w policyjnym areszcie. Zostaną im przedstawione zarzuty usiłowania zabójstwa, dewastacji pojazdu oraz rozboju. Kryminalni w trakcie czynności ustalili, że tego samego dnia dopuścili się oni rozboju na innym mieszkańcu gminy.

Policjanci pod nadzorem prokuratury gromadzą materiał dowodowy, który zostanie przekazany do sądu wraz z wnioskiem o zastosowanie izolacyjnego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button