HOKEJREPREZENTACJA

Turniej prekwalifikacyjny do igrzysk. Zwycięstwo polskich hokeistów

Sosnowiec

W czwartek, 8 lutego w AMital Park w Sosnowcu rozpoczął się turniej prekwalifikacyjny do Zimowych Igrzysk Olimpijskich.

W premierowym spotkaniu Polacy pokonali Estonię 4:0. W piątek biało-czerwoni zagrają z Ukrainą (godz. 20:15), a w niedzielę na zakończenie rywalizacji z Koreą Południową (godz. 20:15). Do dalszej fazy awansuje tylko zwycięzca.

W pierwszej tercji biało-czerwoni przeważali, byli bardziej aktywni, oddali 16 strzałów przy 5 rywali, ale ani razu nie zdołali pokonać bramkarza rywali. W 28. min kibiców uradował Filip Komorski, uderzając z bliska pod poprzeczkę. Cztery minuty później wynik podwyższył Mateusz Michalski. Na początku trzeciej tercji krążek w bramce umieścił Dominik Paś, a pod koniec spotkania wynik ustalił Jakub Wanacki.

Czyste konto

W bramce trener Robert Kalaber postawił na Davida Zabolotnego, który w poniedziałek w sparingu z Koreą Południową rozegrał dwie tercje (w pierwszej tercji w meczu kontrolnym bronił Maciej Miarka). Zabolotny bardzo udanie zastąpił pierwszego bramkarza kadry Johna Murray’a, który nie zdążył wyleczyć kontuzjowanego barku. Golkiper został wybrany najlepszym graczem polskiej drużyny.

W piątek poprzeczka będzie zawieszona wyżej, bo rywalem naszego zespołu będzie Ukraina. Spotkanie rozpocznie się o godz. 20:15. Zwycięzca prekwalifikacji w Sosnowcu awansuje do turnieju, którego stawką będzie bezpośredni awans do Zimowych Igrzysk Olimpijskich, które w 2026 roku odbędą się we Włoszech.

Turniej Prekwalifikacyjny w Sosnowcu do Zimowych Igrzysk Olimpijskich

Czwartek, 8 lutego

POLSKA – ESTONIA 4:0 (0:0, 2:0, 2:0)

Komorski 28, Michalski 32, Paś 42, Wanacki 60

POLSKA: Zabolotny – Wajda, Górny; Fraszko, Pasiut, Wronka – Ciura, Jaśkiewicz; Paś, Wałęga, Zygmunt – Wanacki, Dronia; Kolusz, Dziubiński, Jeziorski – Zieliński, Horzelski; Komorski, Galant, Michalski. Trener: Kalaber

ESTONIA: Koitmaa – Kulintsev, Ossipov; Rooba, Jurgens, Vittanen – Sildre, Kookmaa – Vasjonkin, Arrak, Appelberg – Tammeorg, Lahesalu; Kiik, Aleksandrov, Lovkov – Luht; Puzakov, Fedorovits, Romanov; Fursa. Trener: Skirko

Harmonogram Turnieju Prekwalifikacyjnego w Sosnowcu do Zimowych Igrzysk Olimpijskich:

Polska – Estonia 4:0

Korea Południowa – Ukraina 0:4