PIŁKA RĘCZNAREPREZENTACJA

Turniej 4 Nations Cup 2022. To z nimi powalczą polscy szczypiorniści

Kraków

Turniej 4 Nations Cup będzie dla reprezentacji Polski jednym z najważniejszych punktów przygotowań do styczniowych finałów mistrzostw świata, które odbędą się w naszym kraju.

28-30 grudnia w Arenie Kraków biało-czerwoni zmierzą się z Tunezją, Koreą oraz Brazylią.

Grudniowe sparingi będą dla trenera Patryka Rombla dobrą okazją, aby przyjrzeć się formie zawodników kilkanaście dni przed zaplanowanym na 11 stycznia otwarcia mistrzostw świata z Francuzami (21:00, Spodek Katowice). Występy podczas 4 Nations Cup mogą mieć wpływ na to, kto ostatecznie znajdzie się w kadrze, która weźmie w największym turnieju w dziejach polskiej piłki ręcznej.

28 grudnia biało-czerwoni zmierzą się w Arenie Kraków z Tunezją, która przed czterema laty zajęła dwunaste miejsce na mistrzostwach świata, a kilkanaście tygodni temu dotarła do półfinału mistrzostw Afryki. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18:00. Wcześniej, o 15:30, Brazylijczycy stawią czoła Koreańczykom.

Drugą odsłoną towarzyskiego turnieju będzie dla podopiecznych Rombla konfrontacja z Koreańczykami (29 grudnia, 18:00), czyli uczestnikami ostatnich mistrzostw świata i piątą drużyną poprzednich mistrzostw Azji. To zespół przyszłości, bo trener Il Koo Kang dwa lata temu zabrał na mundial ekipę złożoną wyłącznie z zawodników urodzonych w latach 1998-2003. Ten mecz poprzedzi o 15:30 spotkanie Tunezja – Brazylia.

Brazylijczycy, którym Polacy stawią czoła 30 grudnia, rok temu rywalizowali na igrzyskach olimpijskich w Tokio, a większość kadrowiczów Marcusa Oliveiry występuje na co dzień w czołowych europejskich ligach. Ten mecz odbędzie się 30 grudnia o 18:00. Wcześniej, o 15:30, Koreańczycy zagrają z Tunezyjczykami.

Wszystkie zespoły, które wezmą udział w 4 Nations Cup, powalczą później także na mistrzostwach świata. Brazylijczycy swoje mecze fazy wstępnej rozegrają w Goteborgu, Tunezję obejrzą kibice w Malmo. Koreańczycy po towarzyskim turnieju w Krakowie także wezmą kurs na Szwecję, bo ich podczas mundialu czeka rywalizacja w Kristianstad.

Harmonogram turnieju

28 grudnia

BRAZYLIA – KOREA godz. 15:30

POLSKA – TUNEZJA godz. 18:00

29 grudnia

TUNEZJA – BRAZYLIA godz. 15:30

POLSKA – KOREA godz. 18:00

30 grudnia

TUNEZJA – KOREA godz. 15:30

POLSKA – BRAZYLIA godz. 18:00

Gospodarzami MŚ 2023 będą Katowice, Województwo Śląskie, Kraków, Małopolska, Płock, Mazowsze i Gdańsk (w Polsce), a także Goteborg, Malmo, Sztokholm, Kristianstad i Jonkoping (w Szwecji).

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button