LEKKOATLETYKA

Toruń chce zorganizować halowe mistrzostwa świata w lekkiej atletyce

Po sukcesie halowych mistrzostw Europy...

– Gdy tylko zostanie otwarty konkurs do organizacji halowych mistrzostw świata w lekkiej atletyce Toruń będzie gotowy, by złożyć swoją ofertę – powiedział prezydent Torunia Michał Zaleski.

W Toruniu podsumowano organizację marcowych halowych mistrzostw Europy w Arenie Toruń.

– Jestem bardzo dumny, że po czterdziestu sześciu latach od poprzednich halowych mistrzostw Europy w Katowicach to miasto Toruń gościło tę imprezę. Bardzo długo walczyliśmy o to, bo w 2014 roku złożyliśmy pierwszą aplikację. Wiedzieliśmy, że to będzie wielkie święto sportu. Cieszę się, że właściwie od wszystkich słyszałem pochwały odnośnie przygotowania i organizacji mistrzostw – mówił prezydent Zaleski.

Halowe Mistrzostwa Europy notowały znakomite wyniki oglądalności w całej Europie. Przypomnijmy, że zawody z Torunia relacjonowało ponad trzydzieści stacji telewizyjnych.

HME Toruń – wolontariusze (fot. Paweł Skraba)

– W Polsce mistrzostwa zrobiły furorę, notując wzrost oglądalności o 34 procent w porównaniu do ostatnich halowych mistrzostw Europy w Glasgow w 2019 roku, a łącznie przed telewizorami zasiadło około siedmiu i pół miliona widzów. W sumie w Europie mieliśmy ponad dwadzieścia milionów odbiorców, a w porównaniu do ostatnich mistrzostw np. we Włoszech wzrost oglądalności wynosi 800 procent. Średnio wszystkie telewizje zyskały dziewiętnaście procent oglądalności w porównaniu do 2019 roku – mówił dyrektor generalny HME Toruń 2021 i prezes Kujawsko-Pomorskiego Związku Lekkiej Atletyki Krzysztof Wolsztyński.

W 2021 roku w Toruniu odbyły się trzy duże imprezy lekkoatletyczne i nie tylko halowe mistrzostwa Europy zanotowały bardzo dobre wyniki oglądalności. – Otrzymaliśmy właśnie informację ze światowej federacji, że cały World Athletics Indoor Tour miał oglądalność na poziomie szesnastu milionów, z czego najwyższą wartość, trzy miliony sześćset tysięcy, miał Copernicus Cup – dodał Wolsztyński.

– Żałujemy, że na trybunach nie mogli zasiadać kibice, ale przecież byli przed ekranami telewizyjnymi i to w milionowych liczbach. Wierzymy, że przy kolejnych wielkich imprezach w Arenie Toruń kibice będą mogli być obecni na trybunach – dodał prezydent Zaleski.

W trakcie halowych mistrzostwa Europy w Toruniu reprezentanci Polski zdobyli dziesięć medali – jeden złoty, pięć srebrnych i cztery brązowe medale. Klasyfikację medalową wygrali Holendrzy.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button