MUZYKAPOZOSTAŁE

The Voice of Poland. „Tu jest ręka wybrańca losu”. Marek Piekarczyk: romskie dziewczyny wywróżyły mi karierę [WIDEO]

12. The Voice of Poland

Trener muzycznego talent show rozpoczął muzyczną karierę w dniu 30. urodzin, tak jak dwanaście lat wcześniej wywróżyły mu Romki napotkane na ulicy.

Niewiarygodną historię Marek Piekarczyk opowiedział w wideo.

Spotkanie bezdomnego nastolatka z romskimi dziewczynami, które wywróżyły mu wielką muzyczną karierę, brzmi jak wymysł scenarzystów, a nie historia, która wydarzyła się naprawdę. Bohaterem niecodziennego spotkania, które wywraca życie do góry nogami, stał się Marek Piekarczyk, trener emitowanej obecnie 12. edycji „The Voice of Poland”.

– Gdy miałem 18 lat i byłem bezdomny, spałem na rynku w Bochni, przyszły – mówię na nie indianki – dziewczyny romskie. Mówiły: – Patrz, tu jest ręka wybrańca losu. Będziesz jeździł po całym świecie i śpiewał. Tak mi powiedziały – rozpoczął artysta swoją niesamowitą historię na planie muzycznego talent show.

– Nie wierzyłem w to, bo byłem wówczas malarzem – podkreślił lider legendarnej formacji TSA.

– W 30. roku swojego życia znajdziesz się na dużej scenie… – kontynuowały swoją przepowiednię kobiety.

Słysząc historię Marka Piekarczyka pozostali trenerzy z lekką dozą niedowierzania spoglądali na muzyka domagając się dalszej części niewiarygodnej opowieści.

– Dokładnie w ostatni dzień 30. roku życia śpiewałem „Trzy zapałki” na wielkiej scenie w Sopocie. Na drugi dzień skończyłem 30 lat i byłem już zawodowym muzykiem – zakończył opowieść trener „The Voice of Poland” czym wprawił w osłupienie Justynę Steczkowską, Sylwię Grzeszczak oraz Tomsona i Barona.

The Voice of Poland – Marek Piekarczyk (fot. Jan Bogacz/TVP)

Co ciekawe, kiedy Marek Piekarczyk na początku lat 80. dołączył do zespołu TSA, jego muzyczna kariera nabrała zawrotnego tempa. Utwory zespołu szybko zaczęły zdobywać szczyty list przebojów. W bardzo krótkim czasie TSA zostało uznane za prekursora heavy metalu w Polsce i zaczęło koncertować po całym świecie. Marek Piekarczyk razem z kolegami zagrali kilkaset koncertów w Polsce, Stanach Zjednoczonych, Rosji, Francji, Kandzie, Finlandii, Niemczech, na Litwie i wielu innych krajach.

Dziś Marek Piekarczyk jest okrzyknięty legendą polskiej muzyki i jest tym trenerem „The Voice of Poland”, do którego chce iść większość uczestników programu. Kto dołączy do drużyny artysty podczas kolejnych Przesłuchań w Ciemno? Przekonamy się w najbliższą sobotę o godzinie 20:00 w TVP2.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button