TENIS

Tenis – Gdańsk. Pierwsi zwycięzcy PZT Polish Tour

Turnieje PZT Polish Tour

Turniej rozgrywany na kortach Gdańskiej Akademii Tenisowej wchodzi w decydującą fazę.

W niedzielę poznaliśmy finalistów gry pojedynczej oraz najlepsze pary deblowe. Tytuły trafiły do rąk Wiktorii Rutkowskiej i Aleksandry Wierzbowskiej oraz Martyna Pawelskiego i Filipa Pieczonki.

Filip Pieczonka i Martyn Pawelski (fot. LOTOS PZT Polish Tour)

W obawie przed nadchodzącą burzą, organizatorzy postanowili, iż niedzielne spotkania gry pojedynczej rozpoczną się równolegle na czterech kortach o godzinie 09:30.

Na korcie centralnym doszło do pojedynku dwóch „wieżowców” – Martyna Pawelskiego i Szymona Kielana (obaj zawodnicy mierzą blisko 200 cm). Zdecydowanie lepiej zaprezentował się 16-latek reprezentujący barwy Górnika Bytom. Pawelski potwierdził świetną formę z poprzednich dni i od samego początku miał kontrolę nad spotkaniem. Przy stanie 6:2, 2:0 Kielan zgłosił kontuzję ramienia i skreczował.

O drugie miejsce w finale rywalizowali brązowy medalista Halowych Mistrzostw Polski Kamil Gajewski oraz Mistrz Polski U23 Piotr Galus. Gajewski bez większych problemów poradził sobie ze szczecinianinem, kończąc mecz siedmioma wygranymi gemami z rzędu i zwycięstwem 6:4, 6:0.

– To dla mnie pierwszy turniej na kortach otwartych i mimo tego, że moja gra nie jest jeszcze fenomenalna, to jestem zadowolony z osiąganych rezultatów. Martyn jest w bardzo dobrej formie, ale wydaje mi się, że mam na niego sposób – powiedział Gajewski, który niedawno trenował wspólnie z Pawelskim i Kacprem Żukiem we Wrocławiu.

W półfinale gry pojedynczej pań rozstawiona z numerem pierwszym Julia Oczachowska bardzo sprawnie uporała się z Magdaleną Świerczyńską, oddając rywalce zaledwie cztery gemy. Dla 21-letniej inowrocławianki będzie to pierwszy finał turnieju PZT Polish Tour.

Przeciwniczką Oczachowskiej będzie Marcelina Podlińska, która w super tie-breaku wyeliminowała turniejową „dwójkę”, Wiktorię Rutkowską.

Marcelina Podlińska (fot. LOTOS PZT Polish Tour)

– Ostatni raz widziałam korty ziemne w sierpniu ubiegłego roku, kiedy to skończyła się druga edycja cyklu. Tydzień temu przyjechałam do Polski i tak naprawdę było to moje czwarte-piąte granie na mączce – powiedziała 22-latka, która na co dzień trenuje na kortach twardych w Oklahomie.

Niedzielne rozgrywki wyłoniły pierwszych mistrzów gry podwójnej PZT Polish Tour. Duet juniorów – Martyn Pawelski i Filip Pieczonka – po widowiskowym meczu pokonał nieoczekiwanych finalistów Gabriela Bilińskiego i Bartosza Wojnara 6:1, 6:3. Po zakończeniu meczu mistrzowie turnieju celebrowali w stylu znakomitych amerykańskich braci Bryan, a ich zderzenie się klatkami piersiowymi było obrazkiem niedzieli na kortach w Gdańsku.

Filip Pieczonka i Martyn Pawelski (fot. LOTOS PZT Polish Tour)

W rywalizacji deblowej pań, najlepsza okazała się para Oczachowska-Jaśkiewicz. Zawodniczki rozstawione z numerem pierwszym pokonały duet Rutkowska-Wierzbowska po niezwykle wyrównanym spotkaniu, w którym obroniły trzy piłki meczowe.

Kolejne rozgrywki ITF Damski i Męski zaplanowano 28.06 – 04.07 2021 r. we Wrocławiu.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button