TENIS

Tenis. Billie Jean King Cup: Polska – Brazylia. Znamy skład biało-czerwonej kadry

Billie Jean King Cup

Polska zagra z Brazylią w Billie Jean King Cup już 16-17 kwietnia w Bytomiu.

Zwyciężczynie spotkania wystąpią w roku 2022 w kwalifikacjach do turnieju finałowego rozgrywek. Mecz barażowy będzie się składał z czterech singli i jednego debla.

Powołania kapitana Dawida Celta:

Magda Linette,
Magdalena Fręch,
Katarzyna Kawa,
Urszula Radwańska,
Paula Kania-Choduń,
Weronika Falkowska.

– Wolę mieć nadmiar bogactwa i mieć w zespole dziewczyny w dobrej formie i zastanawiać się, jak to poukładać. Przyjdzie nam rywalizować w trudnych czasach. Od niedzieli będziemy w bańce, będziemy testowani, gdyby coś się wydarzyło, musimy mieć plan B i C. Starałem się z tego co mamy, powołać drużynę, która będzie dawała jakość i gwarancję bicia o zwycięstwo – powiedział Celt.

Polki dostały się do tego etapu rozgrywek po zwycięstwie w turnieju Grupy I Strefy Euroafrykańskiej, a Brazylijki przegrały u siebie z Niemkami mecz kwalifikacyjny do turnieju finałowego.

Biało-Czerwone zagrają z Brazylijkami po raz drugi w historii rozgrywek. W 1989 roku tenisistki z Ameryki Południowej wygrały z Polkami podczas turnieju Grupy Światowej rozgrywanego w Tokio. Magdalena Mróz i Katarzyna Nowak przegrały 1:2, zdobywając honorowy punkt w deblu.

Po niemal 60 latach najsłynniejsze kobiece rozgrywki drużynowe w tenisie zmieniły nazwę. Po Pucharze Federacji i Fed Cup, przyszedł czas na Puchar Billie Jean King, na cześć utytułowanej amerykańskiej zawodniczki, która z reprezentacją USA siedmiokrotnie uniosła to trofeum.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button